Суспільство

“Чоловіків змусять прийти в ТЦК за допомогою нового методу, повістки і покарання підготували ухилянтам”

У Раді триває робота над урядовим законопроектом щодо посилення мобілізації. Адвокат розповів, які обмеження будуть та чи зможуть щодня штрафувати на 51 000 грн за неявку по повістці.

Як інформує “РБК-Україна” з посиланням на YouTube-канал адвоката Романа Сімутіна, що за словами цього фахівця, після прийняття законопроекту введуть заборону виїзду за кордон, обмежать у праві керування і, можливо, приберуть норму про арешт рахунків.

Один зі способів впливу, який запровадять, це штраф у розмірі 51000 грн. Це відбудеться, якщо протягом 60 днів ви не уточнили свої облікові дані через ЦНАП, електронний кабінет або ТЦК, шляхом внесення змін до санкції ст. 210-1 КУпАП;

Також можливі затримання на 3 доби осіб, які порушили законодавство про оборону та мобілізацію. Це буде відбуватись для з’ясування обставин.

Сімутін зазначив, що можливо, штраф не буде таким космічним, як пропонується у законопроєкті №10379, але очевидно, що після спливу 60 днів начальнику ТЦК не потрібно буде доводити отримання вами повістки та думати чи складати протокол, який станом на сьогодні є обов’язковим.

Для цього доповнюють ст. 258 КУпАП нормою, яка виключає необхідність складання протоколу, тобто одразу буде виноситься постанова зі штрафом.

“А щоб життя не було таким солодким, вносять ще й зміни до ст. 210-1 КУпАП, відповідно до якої постанову начальник ТЦК має право винести навіть через 3 роки. Тобто збільшуючи строки притягнення до адміністративної відповідальності з двох місяців до трьох років з дня вчинення чи виявлення порушення”, – зазначив фахівець.

Тобто збільшуючи строки притягнення до адміністративної відповідальності з двох місяців до трьох років з дня вчинення чи виявлення порушення.

Чи зможуть штрафувати щодня

Відповідь у самому проєкті змін: обов’язок уточнити дані та з’явиться до ТЦК незалежно від вашого повідомлення про явку виникає через 60 днів і до закінчення трирічного строку (так званого строку давності притягнення до адмінвідповідальності).

Першим ключовим фактором є день вчинення. Наприклад, ви були повідомлені, але не з’явилися до ТЦК і тому щодо вас складуть постанову.

День виявлення – це коли, наприклад, ви не стояли на обліку, жодного разу не отримували повістки та не уточнили дані протягом 60 днів, хоча зобов’язані були це зробити і вас впіймали на цьому через 2 роки – тоді на вас також складуть постанову зі штрафом.

При продовжуваному порушенні, а якраз строк виявлення підпадає під це визначення, людину неможливо притягнути двічі до відповідальності за один і той самий проступок.

Роман Сімутін зазначив, що до цього ще й змінюють частину другу ст. 210-1 КУпАП та прибирають повторність.

Тому штрафувати кожного дня у начальника ТЦК не вийде.

Саша

Recent Posts

Не встигли піти до школи: дітей відправляють на канікули – названі дати

Школи будуть самостійно вирішувати, коли запроваджувати канікули для дітей та скільки вони триватимуть \ В…

7 години ago

“Українська мова як іноземна. Рівні загального володіння А1‒С2”. Затверджено стандарт

Документ набрав чинності, 6 вересня 2024 року. Про це йдеться на сайті Національної комісії зі…

10 години ago

Мобілізація по-новому: які “зачинені двері” чекають на ухилянтів у майбутньому

За даними юристів, в Україні суди все частіше карають в’язницею порушників мобілізаційного законодавства. В Україні…

12 години ago

Долар з євро раптово посипалися: чи час українцям терміново йти в обмінники?

Який курс валют в Україні станом на сьогодні Курс валют в Україні станом на 7…

14 години ago

Синоптики в паніці: 14 вересня Україну почне заметати снігом

Перший сніг – це такий самий хвилюючий момент, як і перший поцілунок. Але якщо поцілунок…

16 години ago

“Мобілізація потужно посилюється, водії не чекали таких заходів щодо їхніх машин”: ТЦК, повістки, бронювання, ЗСУ

Транспортні засоби, які були вилучені на потреби ЗСУ, заборонено передавати у власність іншим юридичним особам…

19 години ago