У багатьох країнах світу, включаючи Україну, День матері відзначають у другу неділю травня згідно з Указом Президента України від 1999 року. У 2024 році це свято припадатиме на 12 травня.
Історія свята
Історія цього свята почалася у 1908 році, коли молода американка Анна Джервіс із Філадельфії запропонувала відзначати день на пам’ять про свою матір, яка рано померла. Вона наполегливо зверталася з листами до державних і законодавчих органів, а також до видатних особистостей, пропонуючи встановити один день на рік для вшанування матерів. Благодаря її зусиллям у 1910 році штат Вірджинія першим офіційно визнав День Матері святом.
Цей день втілює в собі вічну прихильність до материнської величі, що передається з покоління в покоління, бо для кожної дитини її мати – найважливіша людина.
Святкування Дня матері співпадає з місяцем, присвяченим Пресвятій Богородиці, що дає можливість вірянам звертатися до Божої Матері за заступництвом і допомогою, а також висловити подяку за безкорисливу любов матерів.
Травень, початок весни, символізує час оновлення, коли Мати-Природа оживляє землю яскравими барвами квітів. Цей символізм відображає самовідданість і турботу, які характеризують материнську любов і які відзначаються в цей день. Український народ особливо шанує Діву Марію, яка завжди займала важливе місце в його культурі та свідомості.
Студентам відмінили відстрочки - хто потрапляє під мобілізацію Як стало відомо, що деяким студентам відмінили…
Вилучити водійські посвідчення у військовозобов'язаних громадян, які не з'явилися у ТЦК за повісткою, можуть лише…
Ухвалені зміни почнуть діяти одразу після підписання закону Президентом України та його офіційної публікації В…
Пенсія не менше 8000 грн - українців порадували оновленням Пенсія не менше 8000 грн -…
Синоптик радить вдягнутися тепло. Адже з сьогоднішнього дня Україну накриє негода – зима входить в…
Українцям, щоб вийти на пенсію, потрібно напрацювати достатню кількість страхового стажу. Багато українців через російську…