Імпорт з РФ створює перешкоди для вироблення українського дизпального на повній потужності
У Міністерстві енергетики провели нараду за участі заступника Міністра Юрія Бойка, членів Експертної ради при Міненерго, керівників вітчизняних нафтогазопереробних підприємств, представників профільних асоціацій та експертів ринку, а також провідних учасників ринку нафтопродуктів. Про це повідомляється на сайті відомства 26 червня.
На розгляд Експертної ради надійшло звернення «Укрнафти», «Укргазвидобування» та «Укртатнафти» із пропозицією щодо: введення квот на ввезення всіх інших нафтопродуктів, запровадження компенсаційного мита щодо імпорту дизельного палива та скрапленого газу походженням з Російської Федерації та перегляду діючих ставок акцизного податку на пальне.
Директорат нафтогазового комплексу та розвитку ринків нафти, природного газу та нафтопродуктів представив детальний аналіз ситуації на ринку. Зокрема, за 5 місяців 2020 року в Україні вироблено бензинів 443,5 тис. тонн, що на 21,9% більше, ніж за 5 місяців 2019 року, дизельного пального – 391,2 тис. тонн (на 24,8% більше, ніж за 5 місяців 2019 року) та скрапленого газу (LPG) – 184,9 тис.тонн (на 7,2% більше, ніж за 5 місяців 2019 року).
Водночас за 5 місяців 2020 року в Україну імпортовано бензинів 366,4 тис. тонн, що на 6,4% менше, ніж за 5 місяців 2019 року (з РФ імпорт не здійснювався), дизельного пального – 2320,2 тис. тонн, що на 0,5% більше, ніж за 5 місяців 2019 року (у тому числі з РФ – 107.2 тис. тонн, 39,5% імпорту) та скрапленого газу (LPG) – 579,5 тис.тонн, що на 4,8% більше, ніж за 5 місяців 2019 року (у тому числі з РФ – 292,5 тис. тонн, 38,3% імпорту).
У 2019 році споживання дизпалива становило 7 млн тонн, бензину і скрапленого газу – по 2 млн тонн. Тобто, дизельний сегмент ринку – найбільш вагомий.
Таким чином з РФ було імпортовано майже 40% дизельного пального та скрапленого газу, що призвело до значного зниження завантаженості потужностей вітчизняних компаній.
В Україні дизпаливо відповідно до стандарту Євро-5 виробляють «Укртатнафта» і «Укргазвидобування», але через високу конкуренцію з боку імпорту їх потужності сумарно завантажені на 35-40%.
Також було наголошено про потребу підвищення рівня енергонезалежності країни, залучення інвестицій та створення в Україні системи мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів, розвитку морської перевалки та нарощування внутрішнього виробництва нафтопродуктів.
Учасники ринку також висловили застереження, що введення квот та мит щодо імпорту дизельного палива та скрапленого газу походженням з Російської Федерації можуть призвести до антиконкурентної змови основних імпортерів та призвести до суттєвого підвищення цін.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…