Сильні слова
Вільні й демократичні нації та їхні уряди мають прокинутися та задуматися над тим, як захистити своїх громадян та їхні країни. Про це сказав посол України у Великій Британії, колишній Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний під час виступу в The Royal United Services Institute (RUSI). Його промову наводить “Українська правда”.
Валерій Залужний зацитував вислів давньоримського історика Корнелія Непота “Хочеш миру – готуйся до війни” та зауважив, що ці слова “ідеально підходять демократичному суспільству й сьогодні, в ХХІ столітті”.
“Звертаючись до подій 2022–2024 років вже десятирічної війни України з Росією, треба чесно сказати людству – що саме відбувається і до чого людство має бути готовим. Вільні та демократичні нації та їхні уряди мають прокинутися й задуматися: як захистити своїх громадян та їхні країни”, – сказав Залужний.
Він додав, що Україна готова поділитися з вільним світом усіма своїми знаннями та досвідом. Серед найважливішого, чого навчила війна українців, колишній головнокомандувач ЗСУ виокремив кілька.
“Насамперед воєн необхідно уникати! Але якщо війна все ж таки прийде, необхідно бути до неї готовим”, – наголосив він.
Залужний зазначив, що готовність до війни потрібно розглядати як комплекс заходів, який охоплює не лише суто військові аспекти, а й усі сфери діяльності держави.
“Використання війни у власних цілях або намагання впливати на її хід задля власних інтересів є злочином, наслідком якого є величезні жертви”, – підкреслив він.
Найскладнішою і найважливішою складовою він назвав готовність суспільства, що ґрунтується на чесній і прозорій комунікації між урядом і людьми.
“Суспільство має погодитися тимчасово відмовитися від цілої низки свобод заради виживання. Сучасні війни, на жаль, тотальні. Вони потребують зусиль не лише армії, а й суспільства загалом”, – зазначив Залужний.
На його переконання, мобілізувати суспільство можуть і повинні політичні діячі. А для цього необхідно комплексно залучити.
“Серед таких ресурсів – економіка, фінанси, населення та союзники. Такі дії, звісно, вплинуть на політичні процеси в державі. Таким чином, готовність до війни буде визначатися не лише готовністю армії до відбиття агресії, а й готовністю суспільства до протистояння ворогу”, – додав Залужний.
Окрім того, він зазначив, що війну необхідно розглядати не як частину внутрішнього політичного процесу, а лише як максимальну концентрацію сил для виживання.
“Війна – це наука. Наука зі своїми законами і правилами, які необхідно знати й вивчати. Використання війни у власних цілях або намагання впливати на її хід задля власних інтересів є злочином, наслідком якого є величезні жертви”, – наголосив посол України у Великій Британії.
Вилучити водійські посвідчення у військовозобов'язаних громадян, які не з'явилися у ТЦК за повісткою, можуть лише…
Ухвалені зміни почнуть діяти одразу після підписання закону Президентом України та його офіційної публікації В…
Пенсія не менше 8000 грн - українців порадували оновленням Пенсія не менше 8000 грн -…
Синоптик радить вдягнутися тепло. Адже з сьогоднішнього дня Україну накриє негода – зима входить в…
Українцям, щоб вийти на пенсію, потрібно напрацювати достатню кількість страхового стажу. Багато українців через російську…
Введення чіткої процедури, гарантії компенсації та повернення майна після закінчення військового стану — це ті…