Воєнний стан і загальна мобілізація в Україні тривають – Верховна Рада проголосувала за їхнє продовження до 9 листопада 2024 року. Понад 800 000 чоловіків, які зараз мають відстрочку, в очікуванні змін і скасування бронювання.
Як інформує “УНІАН”, в Україні продовжили воєнний стан і загальну мобілізацію ще на 90 днів – з 12 серпня по 9 листопада 2024 року.
Це означає, що до лав ЗСУ продовжують призивати військовозобов’язаних чоловіків, які не мають протипоказань за станом здоров’я та відстрочки від військової служби згідно з нормами нового законодавства. Чи торкнеться мобілізація в Україні в серпні чоловіків з інвалідністю та в яких випадках можуть призвати на службу – розповідаємо нижче.
Мобілізація інвалідів в Україні – хто може піти служити
Новий закон про мобілізацію в Україні, який набув чинності з 18 травня 2024 року, не передбачає призов на військову службу чоловіків з інвалідністю, незалежно від групи. Тобто, мобілізація інвалідів за новим законом (сюди входить і мобілізація інвалідів 3 групи, і мобілізація інвалідів 2 групи) залишається добровільною. Єдина умова: групу інвалідності має бути підтверджено висновком військово-лікарської комісії (ВЛК) – лише в цьому разі буде можлива відстрочка від мобілізації.
Водночас норма закону диктує, що чоловіки з інвалідністю II і III групи, які були встановлені після 24 лютого 2022 року (після повномасштабного вторгнення РФ в Україну), зобов’язані впродовж 9 місяців пройти повторну перекомісію ВЛК – щоб підтвердити групу інвалідності. Інвалідність 1 групи підтверджувати не потрібно – вона передбачає дуже серйозні захворювання, тому мобілізація інвалідів 1 групи не проводиться.
У разі, якщо ВЛК не підтверджує інвалідність, тобто, військовозобов’язаний не буде визнаний особою з інвалідністю, то його можуть мобілізувати на військову службу.
Перекомісія з інвалідності під час воєнного стану – кому проходити не потрібно
У деяких випадках чоловікам з інвалідністю проходити перекомісію не потрібно, навіть якщо інвалідність було отримано після 24 лютого 2022 року.
Це можливо в такому разі:
якщо інвалідність II і III груп встановлено в порядку підвищення/зменшення групи інвалідності;
якщо є інвалідність унаслідок захворювань, поранень, отриманих на військовій службі;
при інвалідності через відсутність кінцівки, кистей, стоп, одного з парних органів; якщо інвалідність встановлена через онкозахворювання, інтелектуальні порушення, психічні розлади, церебральний параліч або інші паралітичні синдроми.
Також повторно підтверджувати інвалідність не потрібно, якщо її встановлено з дитинства.
Нагадаємо, що діагнози та захворювання, через які людина може бути визнана непридатною до військової служби, зазначені в наказі Міністра оборони України “Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України” №402.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…