Як безпечно подорожувати під час карантину
Туристичний сезон під час карантину для українців розпочався гучним скандалом. 4 липня група з 17 українців вилетіла двома рейсами авіакомпанії Ryanair з “Борисполя” та рейсом Wizz Air з аеропорту “Київ” у грецькі Афіни. Але замість поселення в готелі туристів помістили в ізолятор.
“Коли ми приїхали в” Жуляни”, нас на реєстрації суворо розпитували та розглядали весь пакет документів (ми навіть зробили тест в лабораторії й надали з мокрою печаткою). І вже по прильоту на паспортному контролі нас зупинили. Поки ми були в аеропорту, нас намагалися змусити підписати згоду на депортацію, але ми відмовилися”, – розповів один з пасажирів Максим.
Після прильоту людей закрили у поліцейському відділку. Туристи розповідали про жахливі умови утримання. У них забрали речі, ноутбуки та зарядки до телефонів. Серед затриманих було двоє дітей – онуки однієї з пасажирок.
Тільки 7 липня українців вдалося повернути додому. Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін заявив, що причиною інциденту стали помилки в роботі двох авіакомпаній, а тому забезпечення харчуванням і транспортування додому громадян здійснено за їх рахунок. Після переговорів з колегами з Греції українському МЗС вдалося домовитися про те, що відмітку про депортацію в паспортах не поставлять.
РБК-Україна розповідає, як уникнути подібних ситуацій і пояснює, що робити, аби за кордоном з вами не сталося непередбачуваного.
Як убезпечити подорож під час карантину
В першу чергу, підкреслюють в МЗС, потрібно ознайомитися з поточною ситуацією допуску в різні країни на інтерактивній карті.
Там в режимі реального часу видно, які країни відкриті, і який режим пропуску у них актуальний.
Зараз для українців відкриті 23 країни. З них туристичний інтерес представляють всього п’ять: Єгипет (з обов’язковим дотриманням 14-денної самоізоляції після повернення), Туреччина, Албанія, Чорногорія (при наявності зробленого протягом 48 годин негативного ПЛР-тесту на COVID-19) та Хорватія (з додатковими умовами). У країни ЄС в’їзд відкрито тільки для тих, хто там проживає, членів сімей і людей з важливою місією. Наприклад, дипломатів.
Також український МЗС підготував рекомендації для туристів:
– Зв’яжіться з авіакомпанією, туристичною фірмою або оператором, через якого ви бронювали поїздку й уточніть актуальний стан карантину в країні та перевірте статус вашого бронювання. Ситуація може змінюватися, тому перебувайте з оператором на постійному зв’язку;
– Паралельно зв’яжіться з дипломатичною установою України в країні, куди запланували подорож, а також з представництвом цієї держави в Україні. Офіційні органи зможуть надати повну й актуальну інформацію щодо карантину;
– Ретельно вивчіть умови вашого страхового поліса. Переконайтеся, що він покриває ситуації, що можуть виникнути у непередбачуваних випадках;
– Подбайте про наявність додаткових коштів на випадок непередбаченої ситуації. Візьміть з собою різні платіжні засоби – платіжні картки, готівку;
– Візьміть з собою необхідні особисто вам медичні препарати “із запасом” – на випадок вимушеної затримки за кордоном;
– Перевірте стан вашого здоров’я перед поїздкою. Особливо це стосується осіб старшого віку і тих, хто має хронічні захворювання, наприклад, бронхіальну астму, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання;
– Зареєструйтеся на веб-ресурсі “ДРУГ”. Там українські консули отримають інформацію про українських туристів у цифровій базі. Якщо непередбачена ситуація все ж сталася, звертайтеся на “гарячу лінію” найближчої дипломатичної місії України або на цілодобову “гарячу лінію” МЗС України: + 38-044-238-16-57, e-mail: cons_or@mfa.gov.ua.
Як безпечно подорожувати з туркомпанією
Значну частину заходів з забезпечення безпеки туристів покладено на туристичних операторів.
“Наша компанія надає путівки в цьому році лише в Туреччину і Єгипет. Там дотримані всі карантинні вимоги. Всі готелі не заповнюються більше ніж на 60%, дотримується соціальна дистанція. Розставлені столики на півтора метра один від одного. Лінія шведського столу закрита плівкою. Всі контакти мінімізовані. Виїзних екскурсій поки немає”
Він стверджує, що туристична компанія бере на себе повний супровід клієнта: зустріч в аеропорту, поселення у готелі, консультації та виїзд. Для будь-якої непередбаченої ситуації працює гаряча лінія фірми.
“Наші туристи 24 години на добу перебувають на зв’язку з гідом. Проблеми з проживанням, достроковим поверненням на батьківщину вирішується через нього. Люди з підозрою на коронавірус доставляються виключно в державні клініки Туреччини”,- підкреслює Новіковський.
Чому не можна забувати про страховку
Важливою особливістю цього туристичного сезону є страховка. Вона повинна покривати витрати, пов’язані з COVID-19.
“Страховий поліс має покривати лікування в стаціонарі до 15 діб+, по закінченню періоду страхування. Тобто якщо, не дай бог, з якоїсь причини (включаючи випадки COVID-19) турист потрапляє в лікарню і завтра закінчується тур, то має бути ще період, який покриває страхова”, – розповідає Анжеліка Малахай з туристичної фірми “МерКаБа”.
Вона рекомендує купувати страховку групи “В”, адже та включає багато додаткових функцій.
“Це оплата квитка економ-класу назад в Україну після лікування в стаціонарі, якщо квиток, куплений раніше, згорів. Це й оплата квитка назад, оплата квитка супутнику хворого та інші опції”, – підкреслює Анжеліка Малахай.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…