В Україні є лише дві підстави для мобілізації чоловіків старше 50 років до лав ЗСУ — якщо кандидат має дефіцитну облікову спеціальність і якщо такі люди служитимуть в тилових підрозділах. Чимало українців очікує на зміни. Або посилення мобілізації. Зокрема, всіх цікавить, кого призвуть цього та наступного місяців.
Як інформує “РАдіоТрек”, про це заявив народний депутат від партії “Слуга Народу” та член комітету ВР з питань з питань національної безпеки Федір Веніславський.
Зі слів політика, така категорія громадян має низку проблем — від вікових показників до стану здоров’я і фізичної підготовки.
“Бо за віковими показниками, станом здоров’я та фізичною підготовкою вони (чоловіки віком за 50) нездатні виконувати бойові завдання. Тому є розуміння у Генштабу, що мобілізувати їх немає сенсу”, — сказав Веніславський.
На його думку, є лише дві підстави, за якими таку категорію громадян можуть мобілізувати.
Перша — це якщо мобілізований має дефіцитну військово-облікову спеціальність, і військо має потребу в таких фахівцях.
Друга — якщо мова йтиме про службу таких громадян у тилових підрозділах на посаді кухарів, ремонтників тощо.
Веніславський додав, що загалом вікова категорія за 50 є обмеженою, а тому наразі громадян цього віку мобілізують “дуже рідко”
Як інформує “РадіоТрек”, багатодітні батьки мають право на відстрочку від мобілізації. Проте це право не є автоматичним і має певні умови, повідомили в Полтавському ТЦК.
У військкоматі пояснили, що запис у свідоцтві про народження не гарантує відстрочку. Важливим є те, щоб батько забезпечував своїх дітей матеріально.
Кілька причин через які багатодітний батько може втратити право на відстрочку: Заборгованість по аліментах.
Якщо батько має заборгованість по виплатах, яка перевищує суму за три місяці, його звільнення від мобілізації анулюється.
Не проживає з дітьми і не сплачує аліменти.
Батько, який не проживає з дітьми і не виконує фінансові зобов’язання, не матиме права на відстрочку.
Інша особа сплачує аліменти:
Якщо інший член родини або хтось інший здійснює фінансову підтримку на утримання дітей, батько втрачає право на відстрочку.
Загалом право на відстрочку передбачене для тих, хто не тільки має дітей, але й активно бере участь в їхньому житті та фінансово підтримує їх.
Як інформує “РадіоТрек”, усі військовозобов’язані, які оновили дані у передбачений новим законом 3-місячний період, не будуть оштрафовані.
Про це заявив начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи Сумського обласного ТЦК Сергій Монукало.
“Цей період у 3 місяці надавався спеціально для оновлення даних. Якщо людина оновила дані, а до того 10 років не оновлювала, то все, їй пощастило, штрафу не буде”, – сказав він.
Монукало зазначив, що це так само, як з добровільною здачею зброї.
“Адже термін для оновлення даних надавався всім військовозобов’язаним, щоб зменшити навантаження на ТЦК і зрозуміти, що людина має право на відстрочку або не підлягає призову на військову службу”, – пояснив представник ТЦК.
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…
ТЦК може через суд позбавляти водійських прав тих, хто ухиляється від мобілізації ТЦК може через…
Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин заявив, що до кінця року курс долара в Україні може досягти…
Студентам відмінили відстрочки - хто потрапляє під мобілізацію Як стало відомо, що деяким студентам відмінили…
Вилучити водійські посвідчення у військовозобов'язаних громадян, які не з'явилися у ТЦК за повісткою, можуть лише…
Ухвалені зміни почнуть діяти одразу після підписання закону Президентом України та його офіційної публікації В…