Економіка

Долар та євро грають на нервах українців: банки та обмінки різко змінили курс валют

Кінець жовтня на валютному ринку України мине дуже напружено. Надто вже зараз багато чинників, здатних суттєво впливати на поведінку всіх ринків у світі та в нашій країні.

Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 28 жовтня, мають наступні показники: курс долара США зараз дорівнює 41,3135 гривень за 1 долар. Курс євро наразі складає 44,7136 гривень за 1 євро.

В обмінниках українських банків та спеціальних обмінних пунктах вартість валюти є значно вищою. Показники змінюються кожного дня і на сьогоднішній день вони є такими.

Серед внутрішніх чинників варто відзначити завершення звітного періоду, а також наступний за цим «ефект першого дня нового місяця». До кінця жовтня залишається лише 4 робочі дні, і бізнесу доведеться активізувати свої господарські розрахунки з українськими та зовнішніми контрагентами до закінчення місяця.

Це традиційно збільшить активність на валютному міжбанку. Експортери збільшать обсяги валютного виторгу, який продається, щоб закрити свої фінансові операції в гривні. А імпортерам потрібно більше валюти, щоб сплатити свої контракти з іноземними постачальниками.

Оскільки на нашому міжбанку відчувається стабільний дефіцит валютної пропозиції, то різницю доведеться закривати Нацбанку за рахунок інтервенцій. У результаті посилиться залежність офіційного та ринкового курсу долара від цінників таких нацбанківських інтервенцій, оскільки вони становитимуть, за моїм прогнозом, до 45−70% від щоденних обсягів торгів.

 

Після завершення звітного періоду, в перший робочий день листопада, активність на міжбанку традиційно знизиться, оскільки клієнтам банків необхідно буде підбити перші підсумки періоду, що завершився, і визначитися з планами і завданнями на новий період. Це зменшує активність експортерів та імпортерів у перший день будь-якого звітного періоду. Але вже наступного робочого дня валютний ринок увійде до свого звичайного ритму.

Серед інших внутрішніх та зовнішніх чинників, які впливають на настрої валютного ринку, варто зазначити також такі як:

обстановку на фронтах;
новини від наших міжнародних партнерів щодо фінансової допомоги, її графіків та обсягів;
дані щодо розмірів ЗВР України;
статистику валютного ринку та інші економічні показники нашої економіки, які Держстат, Мінфін та Нацбанк зазвичай публікують у першій декаді кожного місяця.
Попри те, що у жовтні Нацбанку доводиться масовано розпродавати долар для підтримки курсу гривні на міжбанку, надходження від МВФ та інших західних партнерів можуть найближчим часом перекрити всі ці витрати ЗВР.

Саша

Recent Posts

Зимові канікули в школах: коли почнуться і скільки триватимуть

Введення гнучкого графіка канікул свідчить про серйозні зміни в освітній політиці країни Цього навчального року…

6 години ago

“Прискорення мобілізації, чоловіків швидше доставлятимуть до ТЦК”. Кабмін затвердив посилення військового обліку

Кабінет міністрів України затвердив важливі зміни для посилення військового обліку та відстеження порушення законодавства. Про…

8 години ago

“Близько 1 млн чоловіків ждуть на призов з 1 листопада, мобілізація позбавить цих студентів бронювання”: ТЦК і повістки

Близько 900 000 повісток збираються надрукувати до кінця 2024 року, аби залучити військовозобов'язаних до активного…

10 години ago

Якщо ви купили ВЛК: адвокат докладно розповіла, що буде

Адвокат докладно розповіла, що буде, якщо купили ВЛК Адвокат докладно розповіла, що буде, якщо купили…

12 години ago

“Потужний снігопад хлине прямо на області, в Україну йде холод і крижана злива”: де буде шалений мороз у -21 градус?

Синоптикиня попередила українців про магнітні бурі, через які може боліти голова. Наталка Діденко розповіла, коли…

14 години ago

За пай чи город доведеться заплатити: скільки потрібно грошей

Кожному українцеві слід підготуватися до обов'язкової сплати податку на землю Податок на землю є обов'язковим…

16 години ago