Суспільство

Зберігайте дрова вдома: готуйте 34 тисячі на штраф або сядете на 5 років

За зберігання дров без документів українців не лише штрафуватимуть, а й садитимуть

За зберігання дров без документів українців садитимуть
З 5 до 7 років позбавлення волі за зберігання дров без документів. Таке покарання передбачено згідно із законом, ухваленим 10 жовтня Верховною Радою. Зміни внесли до Адміністративного та Кримінального кодексів. Про це повідомляється у Телеграм-каналі.

Нині закон очікує на підпис президента. Як пояснює адвокат Олексій Кінебас, якщо він набуде чинності, правопорушниками можуть стати усі мешканці сіл на Чернігівщині. Комусь загрожує штраф, а комусь кримінальна відповідальність.

Адвокат Олексій Кінебас коментує норми закону, ухваленого Верховною Радою. Посилення покарання, зокрема, за незаконну вирубку та пошкодження дерев у законі називають удосконаленням відповідальності.

“Внесено нову статтю до Кримінального кодексу та Адміністративного кодексу – незаконне зберігання деревини. Тепер може бути або адміністративна, або кримінальна відповідальність просто за зберігання, перевезення чи збут. Наприклад, дві особи, подружжя, зберігають дрова на суму понад 30 000 гривень, не мають документів, де вони ці дрова купили. Кримінальну відповідальність передбачено від 5 до 7 років.

85-річна мешканка прикордонної Ларинівки на Чернігівщині Ніна Шик, документів на дрова, що зберігають, не має.

«На сьогоднішній день існує кримінальна відповідальність за незаконне порубування лісів, законом змінено цю норму — статтю 246 викладено в новій редакції, і тепер кримінальну відповідальність передбачено за незаконну вирубку або пошкодження дерев, або чагарників, незалежно від того ліс чи ліс», — розповів адвокат.

Якщо шкода через незаконну вирубку або пошкодження дерев та чагарників буде кваліфікована як суттєва, пояснює адвокат, за це загрожує від 34 000 гривень штрафу, аж до п’яти років позбавлення волі.

Все залежить від вартості пошкодженої деревини та обставин. Якщо знищення дерев і чагарників кваліфікують як тяжкі наслідки в умовах військового становища, покарання прописане суворіше», — каже Олексій Кінебас.

Саша

Recent Posts

Як відмовитися від повістки: у ТЦК все детально роз’яснили – користуйтесь

Відмова від отримання повістки може спричинити певні юридичні наслідки, і важливо розуміти, що дії, пов'язані…

34 хв. ago

Мороз, сніг та ожеледиця: Україну накриє жорстка погода – прогноз

У регіонах з можливою ожеледицею водіям та пішоходам слід дотримуватися особливої ​​обережності. Також варто враховувати…

2 години ago

Усі відстрочки та бронь анулюють: чоловіків попередили – з 2025 року розпочнеться масово

Критично важливі підприємства мають своєчасно оновлювати дані про своїх співробітників, вносити їх до Реєстру Пенсійного…

13 години ago

Навіть під час воєнного стану: кого з чоловіків випустять за кордон з 1 грудня – підстави та документи

Військовий стан значно обмежує можливості для виїзду чоловіків з України, проте певні категорії громадян можуть…

13 години ago

Долар ушатав євро: ПриватБанк та обмінки різко змінили курс валют

ПриватБанк та обмінки різко змінили курс валют на сьогодні Курс валют в Україні станом на…

14 години ago

Порушення, за які водії можуть сплачувати тільки 50% штрафу

Це залежить передусім від категорії штрафу Українські водії мають можливість отримати 50% знижки від розміру…

18 години ago