Освіта

З освітою в школах настане біда: предмети вчити взагалі не потрібно буде

Така система освіти дозволить Україні виростити покоління фахівців, підготовлених до викликів часу та оснащених необхідними знаннями для успішної кар’єри

Міністерство освіти та науки України офіційно анонсувало проведення масштабної реформи старшої профільної школи. Основна мета цих змін — модернізувати підхід до навчання у старших класах, зробити його більш гнучким та орієнтованим на індивідуальні інтереси та потреби учнів.

Докладніше про те, що в українських школах урізають кількість предметів для вивчення, інформує “Хвиля”.

Повідомляється, що починаючи з 2027-2028 навчального року, учні 10-12 класів вивчатимуть лише сім обов’язкових предметів замість нинішніх тринадцяти, що значно скоротить навчальне навантаження та дозволить зосередитися на поглибленому вивченні профільних дисциплін.

До переліку обов’язкових предметів для старшокласників увійдуть українська мова, українська література, історія України, англійська мова, математика, фізична культура та дисципліна «Захист України».

Усі інші навчальні предмети школярі зможуть обирати самостійно залежно від своїх інтересів та майбутніх професійних планів. Ця можливість обирати додаткові предмети за профілем навчання стане доступною під час вступу до академічного ліцею.

На сьогодні учні 10-11 класів вивчають набагато більший набір обов’язкових предметів. До них входять зарубіжна література, всесвітня історія, громадянська освіта, біологія, екологія, географія, фізика, хімія та інші дисципліни.

Крім цього, учні повинні додатково вибрати один із кількох вибірково-обов’язкових предметів, таких як мистецтво, технології, інформатика чи фінансова грамотність. Новий формат навчання запропонує більш спеціалізований підхід, що відповідає інтересам кожного учня.

Важливим елементом реформи стане можливість для учнів 9-х класів самостійно обирати свій подальший освітній напрямок. Після завершення базової середньої освіти вони матимуть вибір: продовжити навчання в академічному ліцеї з поглибленим вивченням профільних предметів або вступити до закладу професійного спрямування для здобуття спеціалізованих навичок.

Планується, що пілотування реформи стартує з 1 вересня 2025 року у кількох ліцеях по всій Україні. Наразі вже визначено 30 пілотних установ, які активно готуються до участі у проєкті.

Саша

Recent Posts

“Жорсткий захід від ТЦК набирає обертів, масштаб покарання зріс вдвічі та чекає цих чоловіків”: мобілізація, штрафи, ЗСУ

Від початку цього року зареєстровано понад 21 тисячу проваджень за порушення військового обліку в Україні.…

2 хв. ago

Підготовка мобілізованих відбувається по-новому: про зміни розповіли у Генштабі

З 1-го листопада підготовка мобілізованих відбуватиметься по-новому. В комітеті з питань нацбезпеки розповіли про труднощі,…

2 години ago

У людей істерика: тариф на електричну енергію докрутять до 6,5 грн за кВт/год

Таке підвищення може стати однією з перших та найзначніших реформ на шляху до євроінтеграції України…

3 години ago

50 днів без відключень: чи готова Україна до енергетичних викликів зими

Українська енергетична система демонструє готовність до зимового періоду, незважаючи на потенційні загрози. Про це журналістка…

4 години ago

“Потужний та несамовитий снігопад рине на області, дощ і могутня злива заллють регіон”: де чекати мороз у -31 градус?

Погода в Україні, 7 листопада, очікується переважно хмарна, без опадів. Укргідрометцентр попередив про стійкий мінус…

5 години ago

Чи загрожує українцям штраф за зберігання дров, скільки дров можна зберігати без документів

За яку кількість деревини можуть оштрафувати українців Наразі на підпис президенту України Володимиру Зеленському передано…

6 години ago