Нацбанк допускає подальше підвищення податків в Україні
В оновленому макропрогнозі НБУ враховано останні податкові зміни. Проте НБУ не виключає нові податкові ініціативи, які залежно від параметрів матимуть різний вплив на інфляцію, про що йдеться у його “Інфляційному звіті”.
В основі припущень макропрогнозу – проєкт законодавчих змін щодо підвищення ставок окремих податків (зокрема військового збору, податку на прибуток банків та небанківських фінансових установ та інші) та ухвалені раніше зміни щодо перегляду ставок акцизних податків.
“Але в разі виникнення додаткових потреб бюджету джерелом їх покриття можуть бути підвищення ставок чинних чи введення нових податків”, – йдеться в огляді.
За даними НБУ, такі ініціативи можуть мати різний вплив на інфляцію, в залежності від їх параметрів.
Так, потенційне зростання податків на споживання (зокрема ПДВ) містить більше короткострокових проінфляційних ризиків, оскільки їх підвищення одразу відобразиться на споживчих цінах. Прямі податки мають здебільшого нейтральний ефект, оскільки проінфляційний вплив від більших бюджетних видатків компенсує обмеження приватного споживання, зазначили в НБУ.
Наразі кінцевим терміном мобілізації є 7 лютого 2025 року Тривалість мобілізації в Україні в першу…
Мобілізація в Україні переходить усі розумні рамки та грані, змушуючи українців відстоювати свої права у…
Речник Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) Роман Істомін у…
Нардеп пропонує розформувати ТЦК через провал мобілізації та нелюдське ставлення до людей ТЦК провалили мобілізацію…
Системних шанувальників порушення правил проїзду пішохідних переходів чекатиме позбавлення прав. У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт…
Ця функція має полегшити життя багатьом українцям. У додатку “Резерв+” з'явилася функція оформлення відстрочки. Її…