Суспільство

Неявка до ТЦК за повісткою: кого закон звільняє від відповідальності

На тлі продовження мобілізації українці часто стикаються із питанням, у яких випадках вони мають законне право не з’явитися за повісткою до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Начальник відділу військового обліку Харківського ТЦК та СП підполковник Любомир Хомицький розповів про правила та винятки, що діють для військовозобов’язаних.

Підполковник нагадав, що військовозобов’язаний зобов’язаний з’явитися до ТЦК та СП у визначені місце та строк після підписання повістки. Проте, якщо обставини унеможливлюють своєчасну явку, важливо діяти відповідно до встановлених правил.

У разі неможливості з’явитися у визначений час військовозобов’язаний повинен негайно, але не пізніше трьох діб з дати і часу, зазначених у повістці, повідомити про причини неявки. Це можна зробити шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці ТЦК та СП або ж у будь-який інший зручний спосіб (телефоном, через електронну пошту тощо). Головне — у подальшому прибути у строк, що не перевищує сім календарних днів.Важливо розуміти, що закон передбачає певні обставини, які визнаються поважними причинами неприбуття. Серед них:

1. Перешкоди стихійного характеру. Це можуть бути природні катаклізми, як-от повені, землетруси, сильні зливи чи снігові замети, які унеможливлюють пересування.

2. Хвороба. Якщо військовозобов’язаний має підтверджену медичними документами серйозну хворобу, яка не дозволяє йому прибути у ТЦК та СП, це є законною підставою для відтермінування явки.

3. Воєнні дії та їх наслідки. У разі, якщо людина перебуває у зоні бойових дій або стикається із їхніми наслідками, як-от блокування доріг, зруйновані комунікації чи загроза життю, це визнається поважною причиною.

4. Інші обставини. Це включає будь-які серйозні перешкоди, які об’єктивно унеможливили прибуття. Наприклад, це можуть бути надзвичайні сімейні обставини чи інші події, що позбавляють можливості виконати обов’язок. Смерть близького родича. До таких родичів належать батьки, дружина чи чоловік, діти, рідні брати чи сестри, дід чи баба, а також близькі родичі дружини або чоловіка. У разі смерті когось із зазначених осіб військовозобов’язаний має право на відтермінування явки.

Хомицький наголосив, що якщо військовозобов’язаний має документальні підтвердження своєї неможливості з’явитися у ТЦК та СП (медичні довідки, свідоцтва про стихійні лиха, довідки про смерть близьких тощо), він може оскаржити можливі претензії або штрафи з боку військового керівництва. Законодавство дає можливість аргументовано пояснити свою ситуацію і уникнути негативних наслідків.

Саша

Recent Posts

Облави ТЦК збираються посилити: де шукатимуть ухилянтів найчастіше

Минулого місяця по всій Україні відбулися масштабні перевірки військовозобов’язаних громадян у місцях розваг та відпочинку.…

49 хв. ago

Вже без ТЦК: мобілізація почалася по-новому, що з військкомами

Українці можуть самі обирати, де їм служити, — багато військових формувань під час війни стали…

3 години ago

Спадщина по-новому: кому тепер дістанеться майно українців

У нюансах наслідування українцям слід бути обізнаними, адже це - необхідність кожного, у кого сім'я…

4 години ago

“Це не функція ТЦК”: нардеп заявила, що мобілізацію в Україні провалили, і назвала причину

За словами Юлії Яцик, справедливу мобілізацію зможуть забезпечити рекрутингові центри. Мобілізація в Україні провалена, а…

5 години ago

“Долар підійшов до межі, такого від курсу валют не чекав ніхто”: чого чекати простим українцям в обмінниках?

Найближчими днями в обмінниках України можуть відбутися зміни курсу долара. Як інформує "Голос Карпат", за…

9 години ago

“Масштабний снігопад та лютий мороз накриє цю область”: дорожники перевели техніку у стан підвищеної готовності

В ніч проти четверга Харківська область потрапить під дію циклону, який заходитиме з боку Сумщини.…

12 години ago