Суспільство

Перед виходом на пенсію: всім українцям висунули жорстку вимогу

Ці зміни націлені на адаптацію пенсійної системи до поточних демографічних та економічних викликів

Питання пенсійного забезпечення в Україні залишається одним із найактуальніших для значної частини населення. Постійні зміни у законодавстві, пов’язані з реформуванням пенсійної системи, викликають безліч питань у майбутніх пенсіонерів, і в цьому необхідно вміти розбиратися кожному.

Докладніше про те, що українцям посилили умови для виходу на пенсію, повідомляє Судово-юридична газета.

Головне управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області нагадує громадянам основні умови виходу на пенсію за віком.

Відповідно до вимог законодавства, право на пенсійне забезпечення залежить від віку та страхового стажу, накопиченого за роки трудової діяльності. Ці умови регулюються статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

У 2024 році пенсійний вік для отримання пенсії встановлено на рівні 60 років за наявності у людини щонайменше 31 року страхового стажу.

Для тих, у кого стаж роботи становить від 21 до 31 року, право на пенсію настає після досягнення 63 років. Якщо у громадянина недостатньо стажу для виходу на пенсію у 60 років, йому необхідно буде доопрацювати до потрібного стажу або чекати на досягнення віку 63 роки при менших трудових періодах.

З кожним роком вимоги до мінімального страхового стажу збільшуються на один рік. Це пов’язано із запланованими змінами пенсійної системи, націленими на поступове підвищення страхового стажу.

За розрахунками, до 2028 року пенсійний вік 60 років зможуть досягти лише ті громадяни, які накопичили щонайменше 35 років стажу. Для виходу на пенсію у віці 63 років знадобиться стаж від 25 до 35 років.

Особливі умови передбачені для тих, чий страховий стаж становить від 15 до 25 років: вони зможуть претендувати на пенсію лише після досягнення віку 65 років.

Тим самим громадянам, які мають 40 і більше років стажу, пенсію буде призначено незалежно від віку — це дозволяє отримати право на пенсійне забезпечення достроково за рахунок значного трудового внеску.

Реформування пенсійної системи в Україні спрямоване на підвищення її стійкості та забезпечення справедливого розподілу пенсійних виплат.

Розуміння основних умов виходу на пенсію дозволить громадянам планувати своє фінансове життя та своєчасно вживати необхідних заходів для забезпечення своєї старості.

Саша

Recent Posts

Студентам відмінили відстрочки: хто потрапляє під мобілізацію

Студентам відмінили відстрочки - хто потрапляє під мобілізацію Як стало відомо, що деяким студентам відмінили…

29 хв. ago

“Такого від ТЦК в Україні не чекав ніхто з водіїв, ці люди зазнають жорстких заходів”: мобілізація до 1 грудня, повістки, права

Вилучити водійські посвідчення у військовозобов'язаних громадян, які не з'явилися у ТЦК за повісткою, можуть лише…

3 години ago

Українцям змінили правила розлучення: як тепер

Ухвалені зміни почнуть діяти одразу після підписання закону Президентом України та його офіційної публікації В…

4 години ago

Пенсія не менше 8000 грн: українців порадували оновленням

Пенсія не менше 8000 грн - українців порадували оновленням Пенсія не менше 8000 грн -…

5 години ago

Сильний сніг, штормовий вітер і ожеледь: синоптик Діденко попередила, як здуріє погода

Синоптик радить вдягнутися тепло. Адже з сьогоднішнього дня Україну накриє негода – зима входить в…

6 години ago

“Пенсіонерів масово чекає робота, роботодавці шукають працьовитих”: як заробітки вплинуть на пенсію літніх українців

Українцям, щоб вийти на пенсію, потрібно напрацювати достатню кількість страхового стажу. Багато українців через російську…

16 години ago