Українці можуть самі обирати, де їм служити, — багато військових формувань під час війни стали справжніми професіоналами військової справи і заслужили на повагу топових армій світу
Війна в Україні триває майже три роки. За цей час відбулася велика реформа багатьох сфер життєдіяльності держави, у тому числі (і це насамперед) воєнної. Так зараз українці можуть обирати, в рядах яких військових формувань воювати, відстоюючи інтереси України та відвойовуючи захоплені росіянами території.
Однією з найпрестижніших військових формувань є Національна гвардія України.
Докладніше про те, мобілізація розпочалася по-новому, інформує НГУ у своїх соціальних мережах та на сайті.
Таким чином, Національна гвардія України запрошує новобранців укласти контракт замість рандомної участі в мобілізації, під час якої новобранців відправляють у найдефіцитніші військові формування без права вибору. Подати заявку на вступ до Національної гвардії України можна за посиланням.
Варто зазначити, що Національна гвардія України – це військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України (МВС).
З початком повномасштабної агресії Росії 24 лютого 2022 року бійці Нацгвардії спільно з підрозділами ЗСУ та територіальної оборони стали на захист України, беручи участь в оборонних, штурмових та наступальних операціях на всіх напрямках фронту.
До структури НГУ входять кілька бригад, які розподілені за п’ятьма оперативно-територіальними об’єднаннями.
На початку 2023 року було запущено ініціативну кампанію зі створення «Гвардії наступу». Цей проєкт, задуманий колишнім міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським, який загинув у січні 2023 року, має на меті створення восьми нових штурмових бригад, які будуть посилені та доукомплектовані для виконання завдань наступу.
Шість із них формуватимуться на базі діючих підрозділів Нацгвардії, щоб підвищити боєздатність та прискорити виконання завдань на фронті.
До бойових бригад Нацгвардії, що становлять основу «Гвардії наступу», належать такі:
“Буревій” – 1-а Президентська бригада оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка. З початку вторгнення вона виконувала ключові завдання з оборони Києва, охорони державних об’єктів, брала участь у боях за Сєвєродонецьк та Лисичанськ у Луганській області та продовжує битися на Бахмутському напрямку.
“Червона Калина” – 14-а штурмова бригада Нацгвардії. Ще під час АТО її бійці брали участь у битвах за Слов’янськ та Дебальцеве. З початку повномасштабного вторгнення бригада активно захищала Київ, відігравши важливу роль у затримці російських військ у районі селища Бузова. Пізніше брала участь у боях у Сєвєродонецьку, Лисичанську, Білогорівці та Верхньокам’янському.
“Кара-Даг” – 15-а бригада оперативного призначення імені Героя України лейтенанта Богдана Завади. Бригада обороняла міста Мелітополь, Молочанськ, Токмак, зупинивши ворога на напрямках Василівка – Запоріжжя та Токмак – Оріхів. Її бійцям вдалося знищити значну кількість ворожої техніки, включаючи російські літаки та гелікоптери.
“Рубіж” – 4-а бригада оперативного призначення імені Героя України сержанта Сергія Михальчука. Ця бригада першою прийняла бій із російськими силами в районі аеропорту «Антонов» під Києвом, знищивши ворожі вертольоти та роту загарбників. Бригада відзначилася у боях за Ірпінь, Рубіжне та Сєвєродонецьк, ліквідувавши понад 1000 окупантів та близько 300 одиниць ворожої техніки.
“Спартан” – 3-я бригада оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана. Ця бригада захищала Харків, не допустивши просування супротивника до міста. На її рахунку знищення ворожих танків та винищувача Су-27, звільнення Малої Рогані та Циркунів. Наразі бійці продовжують битви у Донецькій та Луганській областях.
“Азов” – легендарний підрозділ, який почав свою історію як полк, а пізніше став бригадою Нацгвардії. У 2014 році бійці «Азова» захищали Маріуполь, брали участь у боях під Іловайськом, провели успішний контрнаступ на Широкине, а під час повномасштабного вторгнення героїчно обороняли Маріуполь в умовах блокади, залишаючись на заводі «Азовсталь» понад 80 днів.
Проєкт «Гвардія наступу» демонструє прагнення України не лише до оборони, а й до відновлення територіальної цілісності, для чого у Нацгвардії продовжується посилена підготовка штурмових підрозділів.
Синоптик радить вдягнутися тепло. Адже з сьогоднішнього дня Україну накриє негода – зима входить в…
Українцям, щоб вийти на пенсію, потрібно напрацювати достатню кількість страхового стажу. Багато українців через російську…
Введення чіткої процедури, гарантії компенсації та повернення майна після закінчення військового стану — це ті…
Для запобігання подібним ситуаціям рекомендується укладати шлюбний контракт і вести прозорі фінансові відносини, обговорюючи великі…
У західних, більшості північних та Вінницькій областях на дорогах ожеледиця. У Києві вночі синоптики прогнозують…
Українці зобов'язані оплачувати комунальні послуги навіть під час воєнного стану В Україні не існує законодавчо…