Експерти радять уважно стежити за динамікою курсів, особливо у період свят, коли активність учасників ринку традиційно зростає
На старті грудня валютний ринок продовжить наслідувати загальну стратегію регулятора, спрямовану на мінімізацію впливу інфляційних процесів на курс національної валюти.
Це означає, що, незважаючи на прогнозовану інфляцію, що перевищує 10% у річному вираженні, значних курсових коливань не варто очікувати. Ринок збереже стабільність із несуттєвими змінами, які не призведуть до серйозних наслідків для курсу.
Детальніше про те, що долар і євро зіпсують українцям нерви, інформує УНІАН.
На думку начальника департаменту казначейства “Глобус Банку” Тараса Лісового, поточна ситуація на валютному ринку відбиває стійку економічну кон’юнктуру. Незначні зміни курсу, як у бік підвищення, так і в бік зниження, вже стали нормою.
Така динаміка підкріплюється своєчасною міжнародною фінансовою підтримкою, що позитивно впливає на загальну економічну стабільність країни.
Ключовим фактором, що визначає формування курсів, залишається співвідношення попиту та пропозиції на ринку. На міжбанківському ринку Національний банк України (НБУ) має всі інструменти для регулювання можливого дисбалансу.
У разі переважання попиту над пропозицією регулятор може оперативно провести валютні інтервенції, що дозволить уникнути значних вагань.
На готівковому ринку ситуація розвивається трохи інакше. Перед новорічними святами традиційно зростає кількість продавців валюти. Це пов’язано з тим, що громадяни починають активніше використовувати свої заощадження для покупок подарунків, продуктів та інших святкових витрат.
Це природно призводить до вирівнювання курсів на готівковому ринку, створюючи рівновагу між попитом і пропозицією.
Прогноз основних показників
Тарас Лісовий надав прогноз для валютного ринку на період із 2 по 8 грудня. Основні очікування такі:
Курсові коридори:
Міжбанк: 41,4–41,8 грн/дол. та 43,5–45 грн/євро.
Готівковий ринок: 41,5–42 грн/дол. та 45–47,5 грн/євро.
Щоденні зміни курсу:
На межбанке: до 0,05–0,15 грн.
В банках: до 0,1–0,2 грн.
В обмінних пунктах: до 0,3 грн.
Середня різниця між міжбанківським та готівковим курсом:
До 0,3–0,5 грн залежно від валюти.
Тижневі відхилення курсу:
У межах 1-1,5% від стартового значення курсу у понеділок.
Контроль та прогноз на грудень
Загальна ситуація на валютному ринку у першій декаді грудня залишається під контролем. Економічні чинники, які б істотно розхитати курс, нині відсутні.
Однак є ймовірність, що валютні показники почнуть плавний рух у напрямку рівня 42 грн/дол.
Наступного року очікуються зміни, військовозобов'язаних чоловіків повертатимуть із ЄС на Батьківщину Як військовозобов'язаних українців пропонують…
Ситуація традиційна: на кінець року зростає попит на гривню для виплати податків та інших виплат…
Інформація про зниження мобілізаційного віку не відповідає дійсності. Жодних законопроєктів щодо зниження мобілізаційного віку з…
В Україні деякі громадяни 18-60 років не підлягають мобілізації з різних причин. Частина українців не…
Військовозобов’язані громадяни, які через стан здоров’я тимчасово не можуть виконувати військові обов’язки, мають право отримати…
На Різдво 25 грудня в Україні очікується хмарна погода без опадів. Невеликий дощ можливий лише…