Суспільство

Пенсії для добровольців — новий закон зрівняв права цивільних захисників із військовими

Як проінформувало Мінветеранів – добровольці, які стали на захист країни, та їхні родини отримуватимуть пенсії нарівні з військовослужбовцями.

Учасники бойових дій з числа цивільних осіб, які на початку повномасштабного російського вторгнення стали на захист України, проте не встигли оформитися до офіційних військових формувань чи правоохоронних органів, зможуть отримувати пенсії на рівні з військовослужбовцями. А родини загиблих Захисників і Захисниць України із числа добровольців матимуть можливість отримувати пенсії по втраті годувальника на рівні з родинами загиблих військовослужбовців.

Це передбачено законопроєктом, який Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому. Документ розроблено за безпосередньої участі фахівців Мінветеранів та провідних ветеранських громадських організацій.
Про що саме йдеться?

Законопроєктом врегульовуються норми щодо соціальних гарантій, зокрема, пенсійного забезпечення, цивільним громадянам, які добровільно стали на захист України з 24 лютого по 25 березня 2022 року та брали безпосередню участь у бойових діях, проте не встигли вступити до лав ЗСУ, МВС, Національної поліції, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби або інших утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів.

Кого стосується?
учасників бойових дій з числа цивільних осіб, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у захисті країни – призначаються пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби;
членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у захисті країн – призначаються пенсії в разі втрати годувальника нарівні з членами сімей військовослужбовців строкової служби;
Учасників бойових дій з числа цивільних осіб – призначаються дострокові пенсії за віком учасникам бойових дій.

Ухвалення даного законопроєкту є важливим, адже це питання забезпечення соціальної справедливості зі сторони держави по відношенню до Захисників і Захисниць України та їхніх сімей.
Група комунікацій Тернопільського обласного ТЦК та СП

Саша

Recent Posts

“Викурювали” газом і підпалювали: всі подробиці ганебного інциденту з ТЦК у Вишгороді

Ймовірно, водій відмовлявся виходити з автівки, тому військові та поліцейські використали "креативний" метод – розпилювати…

4 години ago

Ніхто не стріляв, не було тілесних ушкоджень: чоловік, якого ТЦК і поліція “викурювали” із авто у Вишгороді, вперше розповів деталі

Водій автівки, якого у Вишгороді намагались "викурити" чоловіки у військовій формі та поліцейські, вперше розповів…

5 години ago

“Долар позбавив українців надій, курс валют після 1 січня приголомшить усіх”: що станеться в обмінниках у 2025 році

Керуючий партнер Бюро інвестиційних програм економіст Олександр Бондаренко зазначив, що поступова девальвація гривні є частиною…

6 години ago

Крижаний дощ накриє цю область: синоптики прогнозують крижану бурю

У столиці на 23-25 грудня прогнозують крижаний дощ. Негода як правило спричиняє шкоду – бо…

8 години ago

Яким може бути курс долара перед Новим 2025 роком

У грудні курс долара може тимчасово досягати позначки 43 грн, проте навряд чи Національний банк…

9 години ago

Поки що на час війни: пенсіонерам доплачуватимуть по 2361 грн на місяць

На час війни пенсіонерам доплачуватимуть по 2361 грн на місяць На час війни пенсіонерам доплачуватимуть…

10 години ago