У сусідньому з Тернопільщиною Рівному вдруге за місяць зафіксували випадки захворювання школярів на норовірусну інфекцію. Перший спалах стався в ліцеї №8. Після того, як 72 учні почали скаржитися на біль у животі, нудоту, діарею та блювоту, поліцейські спільно з епідеміологами ініціювали перевірку у навчальному закладі. Нині норовірусну інфекцію виявили ще у ліцеях №11, №19 та у “Колегіумі”.
Як інформує “Захід_нет”, як повідомили 23 січня в Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, поодинокі випадки хвороби зафіксували в кількох навчальних закладах міста. Наразі найбільше хворих у ліцеї №11, там норовірус підтвердили у шести учнів. Крім того, інфекцію підхопили декілька учнів ліцею “Колегіум” та №19.
“Епідеміологи вважають, що поширення інфекції у закладі відбулось через контакт із забрудненими вірусом предметами вжитку та брудні руки”, – зазначили у центрі контролю та профілактики хвороб.
Начальник управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради Андрій Мазур розповів, що керівництво ліцею №11 перевело два перші класи на дистанційне навчання до 29 січня. У решті закладів учні продовжують навчатися очно.
“У всіх закладах середньої загальної освіти триває перевірка дотримання санітарних норм у харчоблоках. Інфекція шириться не лише в Рівному, але й у всій області. У школах проводять профілактичні бесіди, дезінфекцію приміщень тощо”, – зазначив Андрій Мазур.
Ще 14 січня поліцейські та епідеміологи ініціювали перевірку ліцею №8 після масового отруєння учнів. 72 школярів мали ознаки інтоксикації організму, двоє дітей потрапили в лікарню.
За інформацією головного державного санітарного лікаря у Рівненській області Романа Сафонова, причиною масового отруєння ліцеїстів стала норовірусна інфекція – високозаразне захворювання, яке викликає гострі кишкові розлади.
Вірус передається через заражену їжу, воду, контакт із хворою людиною або поверхнями, які містять вірус. Симптоми зазвичай виникають через 12–48 годин після зараження і можуть тривати до двох-трьох днів.
Це нудота, блювота, діарея, біль у животі, підвищення температури.
Лікар зауважив, що основна профілактика захворювання – дотримання правил особистої гігієни. Зокрема, необхідно:
мити руки з милом, оскільки це найкращий спосіб зупинити поширення інфекції;
ретельно мити фрукти та овочі перед вживанням;
ретельно готувати їжу, піддавати харчові продукти термічній обробці при температурі 85°C;
дезінфікувати поверхні, які могли бути забруднені;
залишатися вдома, якщо захворіли, і протягом двох днів після зникнення симптомів;
уникати приготування їжі для інших під час хвороби та протягом двох днів після зникнення симптомів.
Школа вчить виживати, а не мислити, вважає він Українська освіта переживає глибоку системну кризу, яка…
Водіям загрожує 17 тис. грн штрафу за відсутність документа Поліс автоцивілки є одним із трьох…
Поліція проводить перевірку за фактом побиття школярки в Оболонському районі столиці Київські правоохоронці розслідують інцидент…
В Україні триває мобілізація, яка продовжена до 7 лютого 2025 року. Певна категорія громадян отримає…
Неприємна погода продовжується. Вона більше схожа на пізню осінь чи ранню зиму. Хоча на календарі…
Українські пенсіонери за різних обставин можуть розраховувати на надбавку до своїх виплат. Одна з таких…