Економіка

Повний крах долара та євро: банки та обмінки різко знизили курс валют

Наприкінці січня долар та євро стрімко дешевшали в ціні. Така тенденція багатьом учасникам ринку була не зовсім зрозуміло. Чого ж чекати від валюти тепер?

Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 3 лютого, мають наступні показники: курс долара США зараз дорівнює 41,7263 гривень за 1 долар. Курс євро наразі складає 43,3244 гривень за 1 євро.

Цінова політика банківських установ та обмінних пунктів значно вища. Як правило, вона різниться з офіційним курсом в межах однієї гривні. Але при нестабільній ситуації може бути і вище.

Український валютний ринок цього тижня повністю залежатиме від двох важливих тенденцій. Одна з них — суто зовнішня, на яку наша країна практично не впливає. А ось друга — це сукупність наших внутрішніх чинників, які диктують валютний курс в Україні.

Міжнародний чинник будуватиметься на паритеті долара та євро, у формування якого обов’язково доєднається фактор дій нового президента Трампа.

Крім того, не варто забувати і про внутрішні чинники, які впливатимуть на наш валютний ринок цього тижня. Варто врахувати, що кошти, одержані компаніями в рамках бюджетних розрахунків наприкінці минулого року, бізнесом уже витрачені. Отже, додаткового тиску на курс гривні на міжбанку вже не мають, що позитивно для нацвалюти. Ця тенденція вже чітко проявилася наприкінці минулого тижня, коли гривня почала швидко зміцнюватися.

Також, нацбанк продовжить проводити свої інтервенції для підтримки курсу гривні на торгах, залишаючись головним продавцем долара на міжбанку, але обсяги інтервенцій зменшаться.

А ще, з лютого традиційно спрацює чинник першого робочого дня нового звітного періоду. Компанії підбиватимуть підсумки січня та визначатимуться зі своїми планами на новий місяць. Це завжди знижує активність на валютному міжбанку. Але вже з 4 лютого ринок увійде до свого звичного ритму.

 

І ще один внутрішній чинник: у першій декаді лютого компаніям необхідні гривневі ресурси для розрахунку з персоналом за січень та закупівлі сировини та матеріалів на новий період. Це збільшить потребу в гривні у експортерів та простимулює їх активніше продавати валютний виторг на міжбанку. Одночасно зменшаться можливості імпортерів із купівлі валюти на торгах через низькі обсяги вільної гривні. Все це підстрахує нацвалюту на міжбанку та полегшить завдання Нацбанку зі згладжування ситуативних курсових коливань протягом торгових сесій.

Також, не варто забувати про обсяги купівлі валюти населенням. Громадяни, як і раніше, купують більше валюти, ніж здають.

Саша

Recent Posts

“Ніхто в Україні не готувався до такої зміни температури, мороз вдарить у цих областях”: де буде дощ і потужна злива?

Атмосферний фронт приніс в Україну потепління та погоду без опадів. Синоптики пояснили, чи варто хоч…

4 дні ago

У Дубаї загинула 20-річна українська модель (ФОТО)

Стало відомо про загибель 20-річної української моделі. Про це повідомляють у телеграм-каналах. Марія Ковальчук зникла…

5 днів ago

Шквали, зливи і аномальна спека: весна та літо здивують погодою

Літо розпочнеться у травні Літня погода в Україні може прийти раніше, ніж зазвичай, а стійке…

5 днів ago

“Істерія! Кого залишать на мирній території від ТЦК з 1 квітня в Україні?”

Відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається…

5 днів ago

Штрафи за перевищення швидкості: водіям озвучили суми на 2025 рік

Перевищення швидкості може коштувати українцям суму до 1700 грн Правила дорожнього руху в Україні 2025…

5 днів ago

Помер хлопець, якого вдарило струмом на даху електрички

У столиці помер 12-річний хлопець Назар, якого вдарило струмом на даху електрички. 12-річний Назар боровся…

5 днів ago