В різних областях України фіксують спалахи непростих хвороб. Зокрема, показник захворюваності в Полтавській області на кишковий єрсиніоз у понад 5 разів перевищує середнє значення. Симптоми захворювання здатні викликати страждання і навіть серйозно вибивати людей з нормального емоційного стану.
Як інформує “КТ”, минулого року Полтавщина опинилася на другому місці з захворювання на кишковий єрсиніоз. Про це інформують у Полтавському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Так за минулий рік в області було зафіксовано 15 випадків хвороби — 14 у Полтавській громаді та 1 у Щербанівській. Загалом же по Україні за рік виявили 87 випадків хвороби.
Середній показник захворюваності по Україні становить 0,21 на 100 тисяч населення. На Полтавщині ж цей показник був торік у понад 5 разів більший — 1,08.
У попередні ж роки в області за рік фіксували по одному випадку захворювання.
Що таке кишковий єрсиніоз
Кишковий єрсиніоз (або ієрсиніоз) — це інфекційне захворювання. Передається інфекція переважно фекально-оральним шляхом. Можливий контактний шлях передачі — збудник може передаватися від людини до людини через заражені предмети, посуд, брудні руки.
Найбільш схильні до захворювання діти. Джерелом інфекції можуть бути свині, гризуни, собаки. Збудник захворювання мешкає в ґрунті. В організм тварин він потрапляє разом з водою і кормом. Ключова роль у передачі інфекції відводиться домашнім улюбленцям (котам і собакам), а також сільськогосподарським тваринам і гризунам.
Щури та миші бігають по складах і льохах, тому їх випорожнення можуть потрапляти на харчові продукти, а також в резервуари з чистою водою.
Особливістю інфекції є те, що вона здатна швидко розмножуватися при низьких температурах — якраз у сховищах та в холодильниках.
Симптоми хвороби
Симптоми єрсиніозу подібні на симптоми інших захворювань: скарлатини, ГРВІ, кишкових інфекцій, апендициту, сепсису, ревматизму, мононуклеозу та інших.
Супроводжується захворювання нудотою, блювотою, болем у животі, закрепами або проносом, почервонінням обличчя, шиї, кистей рук, стоп, висипанням по тілу. Згодом можуть з’явитися й ознаки застуди — нежить, кашель, біль у горлі, кон’юнктивіт. Можуть збільшуватися лімфатичні вузли, печінка, селезінка, з’явитися жовтяниця очей і шкіри. Захворювання протікає в різних клінічних формах з різним ступенем важкості.
Профілактика
Основним правилом профілактики захворювання на єрсиноз є гігієна: необхідно ретельно мити під проточною водою овочі та фрукти, особливо зелень. З капусти завжди варто знімати верхнє листя, овочеві салати готувати тільки на один раз, молоко пити кип’яченим, усі продукти в холодильнику зберігати в закритій тарі, а сам холодильник розморожувати та мити хоча б один раз на місяць. Також варто слідкувати за тим, щоб у приміщенні не заводилися гризуни.
Для професор цей феномен – не просто фізіологічне явище, а ключ до розгадки існування свідомості…
Як українцям підтвердити свій стаж, якщо документи втрачені – інструкція Як українцям підтвердити свій стаж,…
Наприкінці лютого в Україні не передбачаються значні кліматичні зміни. Згідно з прогнозом погоди на тиждень,…
Під час дії воєнного стану та загальної мобілізації усі без виключення чоловіки віком від 18…
Американська економічна політика може суттєво вплинути на співвідношення долара та євро, про що свідчить аналіз…
Ліквідувати «к чортовій матері» Віталій Дрібниця — український відеоблогер з Білої Церкви, педагог, методист з…