Команда із 13 українських стартапів взяла участь у глобальній конференції венчурних інвесторів Startup Grind Global 2020, що проходила у Кремнієвій Долині. Цікаво, що українську делегацію визнали найбільш підготовленою серед 96 країн.
Ініціатива стала реальністю завдяки підтримці Міністерства цифрової трансформації України та Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.
Українські стартапи презентували свої рішення перед інвестиційними фондами, серед яких Accel Capital, Spark Capital, Craft Ventures, General Catalyst та Andreessen Horowitz.
До речі, 4 українських стартапи потрапили до 1 % найкращих компаній серед 4000 претендентів в програму Accelerate, що проходила у межах конференції. Серед них є український електробайк Delfast.
Український електробайк
Електробайк Delfast може подолати дистанцію більшу, ніж відома Tesla, та входить до Книги рекордів Гіннеса. Однак почалося все з того, що команда шукала оптимальне рішення для швидкої екодоставки.
Вже у найближчому майбутньому на таких байках патрулюватиме мексиканська поліція.
Це модифікація, яку ми створювали конкретно для задач поліції. Мексикано, де цей байк перебуває, це досить забруднене містечко, тому для них і є пріоритетом знайти чистий транспорт для вирішення своїх задач,
– пояснила директорка з маркетингу Delfast Ірина Аніськіна.
Також є низка інших українських стартапів, які представили на конференції.
Вічний блокнот
У цьому блокноті сторінки не рвуться, а чорнило легко стирається. Все, що було написане раніше, можна відцифрувати за допомогою мобільного додатку.
Над вічним блокнотом Микита почав працювати з друзями, коли йому було 15. Зараз винаходом цікавляться в усьому світі, він вже отримав низку престижних нагород. Зокрема, металевий олівець у світі оцінили на рівні з винаходом компанії Apple.
Коли я навчався ще в 10 або в 9 класі, я просто хотів зробити девайс, який мої конспекти буде перетворювати на комп’ютерний текст,
– сказав засновник CamTouch Андрій Коноваленко.
Однак вийшов пристрій, що дозволяє перетворити будь-який проєктор чи монітор на інтерактивну дошку.
Інтерактивна дошка
Керувати нею можна за допомогою спеціальних стилусів. Минулоріч таких замовили понад 250 одиниць. Здебільшого, для нової української школи.
“Також її закуповують просто у класи фізики, хімії, математики. Зокрема, в університет Шевченка будуть купляти 20 девайсів”, – додав Коноваленко.
На Startup Grind Global 2020 брали участь 13 українських стартапів
Startup Grind Kyiv, який організував поїздку української делегації, отримав винагороду “Startup Program Heroes”. Це спеціальна винагорода, яку вручають за організацію найбільшої та найкраще підготовленої делегації.
Загалом, у Startup Grind Global 2020 взяли участь 304 стартапів з 136 країн світу.
Українську делегацію визнали найкраще підготовленою
Що відомо про Startup Grind Kyiv? Він є офіційним представником Startup Grind (спільнота налічує близько 2 мільйонів найкращих підприємців світу). За два останні роки організація провела 30 зустрічей із підприємцями і експертами IT та інвест-фондів. Місія Startup Grind Kyiv – навчати, знайомити і надихати підприємців та інноваторів.