Крім того, компанії масово переміщують співробітників на материкову Європу
Компанії в сфері фінансових послуг, що працюють у Великобританії, перевели близько 7500 співробітників в офіси в Євросоюзі і вивели з країни активи на суму понад $1,6 трлн перед виходом Британії з ЄС. При цьому подібна тенденція, ймовірно, продовжиться в найближчі тижні, вважають експерти EY, на яких посилається Інтерфакс.
Лише за минулий місяць компанії повідомили про переміщення приблизно 400 співробітників, йдеться в доповіді консалтингової компанії, що відстежує 222 з найбільших фінансових компаній, значна частина операцій яких знаходиться у Великобританії.
Після того, як британці проголосували за вихід з Євросоюзу в 2016 році, фінансові компанії збільшили кількість співробітників у країнах блоку, при цьому основна частина переміщень припала на Дублін, Люксембург і Франкфурт.
З наступного року компанії у Лондоні – фінансовій столиці Європи – більше не зможуть пропонувати послуги в ЄС. Їм доведеться розраховувати на те, що блок запропонує Великобританії так звані умови еквівалентності, щоб вони змогли обслуговувати клієнтів у регіоні. З урахуванням невизначеності щодо подібної перспективи компаніям доводиться нарощувати присутність в ЄС, пише Bloomberg.
Керуючий партнер EY з фінансових послуг в Великобританії Омар Алі зазначає, що найближчим часом може бути оголошено про численні нові рішення щодо переведення співробітників в ЄС.
Американський банк JPMorgan Chase & Co. в останні тижні перевів у Євросоюз як співробітників, так і активи, Goldman Sachs Group планує релокацію ще 100 чоловік.
При цьому 24 компанії в сфері фінансових послуг повідомили, що виведуть активи з Великобританії на тлі невизначеності з приводу перспектив доступу Лондона до взаємодії з блоком.
На поточний момент на британську столицю все ще припадає левова частка активів американських банків у Європі.
Як повідомлялося, Єврокомісія подає позов проти Лондона за порушення угоди стосовно Brexit.