Аналітики Baker & McKenzie підрахували, що це відбуватиметься протягом десяти років
Поєднання COVID-19 і нездатності укласти торговельну угоду з Європейським союзом після Brexit може коштувати Великобританії близько 134 млрд фунтів ($174 млрд) щороку протягом десятиліття. Такого висновку дійшла у дослідженні юридична фірма Baker & McKenzie, передає Reuters.
Як відомо, прем’єр-міністр Борис Джонсон призначив 15 жовтня крайнім терміном для укладення торговельної угоди після Brexit, яка вступить в силу, коли Великобританія вийде з неформального членства в ЄС в кінці цього року.
Спалах COVID-19 скоротить ВВП Великобританії на 2,2% нижче рівнів, що очікувалися до спалаху, йдеться в звіті Baker & McKenzie під назвою «Майбутнє британської торгівлі: об’єднані реальності Brexit і COVID-19».
Додатково до всього, Brexit, навіть з урахуванням торгової угоди, скоротить ВВП на 3,1% в довгостроковій перспективі в порівнянні з гіпотетичним сценарієм, коли Великобританія залишиться в ЄС, а експорт товарів буде на 6,3% нижче, вказують експерти.
Але без торгової угоди вартість Brexit в довгостроковій перспективі зросте до 3,9% ВВП, йдеться у дослідженні Baker & McKenzie.
«Не дивлячись на те, що підприємства роблять кроки для компенсації додаткових витрат, пов’язаних з Brexit, шляхом переналаштування ланцюжків поставок, зниження експортних доходів британських виробників буде значним, – заявили в компанії. – Оскільки ціна виходу Великобританії з ЄС, ймовірно, буде дуже високою, уряду необхідно буде використовувати всі інструменти, наявні в його розпорядженні, щоб зменшити економічний збиток».
Противники виходу Великобританії говорять, що Brexit дорого обійдеться країні як грошима, так і владою в найближчі десятиліття, хоча прихильники кажуть, що оцінки економічних наслідків були надмірно песимістичними. Прибічники Brexit переконані, що, хоча будуть деякі короткострокові витрати, довгострокові економічні і політичні вигоди можуть значним чином їх переважити, оскільки Британія вільно визначатиме свої власні пріоритети.