Виші – в офлайн, школи – на канікули: подробиці про нові карантинні обмеження в Україні та реакцію людей

В Україні щодня від 4 до 5 тисяч нових випадків інфікування.

Дедалі більше лікарень по країні повідомляють про брак місць. Серед рішень і рекомендацій уряду – дочасні канікули для школярів, дистанційне навчання для вишів, а закладам громадського харчування закриватися о 22:00.

Кореспондентка “5 каналу” Маргарита Варадовська з’ясовувала, як реагують на ці перспективи в Києві і в регіонах.

Біля однієї з київських шкіл батьки чекають дітей з уроків. Про завчасні канікули одні не чули, інші категорично проти.

“Це ще невідомо, ми не знаємо. Нам добре і вдома, добре в школі”, – каже Інга.

“Я вважаю що цього робити не треба. Грип починається, все це щороку одне і те ж. Так що я вважаю, що діти повинні вчитися”, – каже Валентина.

У Дніпрі діти теж пішли до школи. Батьки до рекомендацій уряду ставляться по-різному.

“Все намагаються приховати. Але ми в “червоній” зоні по захворюваності, тому природно, звичайно, школи потрібно прикривати, бо дітей треба берегти”, – каже Олена.

“Дітям потрібно вчитися в школі. Дистанційне навчання – це не навчання”, – вважає Володимир.

Чтайте також:  Надбавки і доплати педагогічним, науково-педагогічним працівникам: що необхідно знати

Заступник міністра охорони здоров’я наголошує: канікули слід розпочати раніше. І не тільки через коронавірус.

“Для того, щоб а) підготувати виборчі дільниці, які в більшості випадків розгортаються на території школи. Друге, для того, щоб унеможливити пересікання людей, які приходять до виборчої дільниці за довідками, інформацією, і дітей, які приходять на освітній процес”, – повідомляє Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров’я.

Уряд рекомендував школам розпочати осінні канікули завчасно, з 15 жовтня. Та в багатьох навчальних закладах цю рекомендацію поки що ігнорують. Тим часом київські виші, які досі частково навчалися офлайн, уже перейшли повністю на дистанційне навчання.

У Київському національному університеті економіки до 15 жовтня навчалися за змішаною формою: лекції онлайн, практичні в авдиторіях. Тепер перейшли повністю в онлайн. Розповідають: планували перехід ще до рішення уряду, тому до дистанційки були готові.

“Здоров’я студентів, здоров’я викладачів, які повинні забезпечити освітній процес – це все ж таки важливо. І тому було рішення знову повернутися до дистанційного формату”, – говорить Марина Сільченко, директор Інституту дистанційної світи КНЕУ.

Не оминули карантинні обмеження і заклади харчування – тепер вони працюють з 7:00 до 22:00. В одному з київських кафе нарікають: обмеження в часі дуже впливає на прибутки.

Чтайте також:  Батькам дали час до 31 травня: з'явилося важливе попередження по школах

“В деякі дні я б навіть сказала, що це могло б перетнути кордон в 40%. Буває таке, що ось за день основна каса після дев’ятої вечора тільки починає набирати обертів. А о десятій вечора вже зачинено, це неприємно”, – зазначає Денис, бариста.

Поки працівники закладів громадського харчування рахують збитки, медики – вільні ліжка в лікарнях, які стрімко закінчуються. До прикладу, в обласній лікарні Дніпра уже 120 пацієнтів із вірусною пневмонією. І 20 із них – у критичному стані. Через це у закладі навчають лікувати пацієнтів з коронавірусом навіть тих медиків, яких досі до цього не залучали.

“Проводимо спеціальні курси, які дають можливість перевчити хірургів, анестезіологів, гінекологів для роботи з пацієнтами в COVID-відділеннях”, – говорить Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова.

Якщо статистика хворих на COVID-19 зростатиме, у міністерстві охорони здоров’я не виключають: карантинні обмеження можуть стати ще суворішими.