Експерти пояснили, чому в Італії смертність від COVID-19 більш ніж удвічі перевищила показник в Китаї

Одними з найголовніших факторів є демографія, соціальна поведінка та низький рівень тестування


Експерти в області охорони здоров’я повідомили, що демографія, соціальна поведінка та низький рівень тестування це лише частина причин, з яких Італія та Іспанія демонструють найвищий в світі рівень смертності. Про це повідомляє CNBC.

Італія повідомила про більш ніж удвічі більшу кількість летальних випадків, ніж Китай, де вірус вперше виявили наприкінці 2019 року. Станом на ранок п’ятниці в Італії було зафіксовано 8215 смертей у порівнянні з 3291 в Китаї, згідно з даними, зібраними Університетом Джона Хопкінса.

В той же час число загиблих в Іспанії різко виросло в останні дні, наразі воно складає 4365, що також значно більше, ніж в КНР. Ці тривожні цифри піднімають питання, що стоїть за високим рівнем смертності в цих країнах.

Чтайте також:  Лікарі розповіли, кому категорично не можна їсти вівсянку

Експерти в галузі охорони здоров’я розповіли, що на це є декілька причин.

  • Повільна реакція. В більшості європейських країн люди вважали, що спалах був «проблемою в іншому місці». В той час як в Китаї одразу діяли рішуче, Італія почала впроваджувати перші карантинні заходи наприкінці лютого, загальнонаціональний карантин був оголошений лише 9 березня.
  • Тестування. Рівень смертності також пов’язаний з тим, скільки людей перевіряли на коронавірус. Чим більше людей буде протетсовано, тим краще та швидше зможе відреагувати влада. В результаті в країнах, де багато людей проходять тестування, як в КНР, смертність є не настільки високою як в Італії та Іспанії, де перевіряють лише людей, у яких проявляються симптоми захворювання.
  • Чисельність та віковий склад населення. Експерти наголошують, що в Італії спостерігається «подвійна комбінація факторів ризику». В групі ризику – люди похилого віку, а Італія посідає друге місце після Японії за кількістю такого населення. «Кожного тижня молоді італійці ходять провідати своїх бабусь та дідусів, цілують їх, ходять з ними до церкви, разом їдять», – сказав один із експертів та додав, що цей контакт міг стати причиною поширення вірусу по усій країні. Іспанія має не настільки багато людей відповідної вікової групи, однак має схожі соціальні традиції.
  • Медицина. Є припущення, що на смертність вплинула і відмінність препаратів, якими лікують людей в Китаї та Європі. Однак думки експертів з цього приводу різняться.
Чтайте також:  Обсяг грошових переказів в Україну перевищив суму відправлених за кордон коштів у 14,7 раза - НБУ