Кабінет Міністрів схвалив Концепцію державної цільової програми науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки. Про це повідомляється на сторінці Мінекономіки у фейсбуці.
«11 листопада на засіданні уряду схвалили «Концепцію державної цільової програми науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що мета програми – відновити стабільний розвиток галузі авіабудування та забезпечити рентабельність високотехнологічного виробництва авіаційної техніки в Україні.
Вона передбачає:
модернізацію та виробництво пасажирських та транспортних літаків сімейства Ан, гвинтокрилів, безпілотних літальних апаратів;
розроблення нових конкурентоздатних авіаційних технологій;
сприятиме імпортозаміщенню комплектуючих з інших країн;
забезпечить подальше серійне виробництво для технічного переоснащення виробничих потужностей українських літакобудівних підприємств;
сприятиме сертифікації української авіаційної техніки за міжнародними стандартами та зростанню її експорту за кордон.
Сумарний бюджет програми становить 40 мільярдів гривень на весь період, половину з яких заплановано виділити з державного бюджету, половину – профінансувати з інших джерел.
Орієнтовний обсяг фінансування програми визначатиметься щороку, виходячи з можливостей державного бюджету, однак, за попередніми підрахунками передбачає фінансування у розмірі 2 млрд гривень на рік.
«Застосування озвученого підходу до відновлення галузі дозволить реально створити конкурентоспроможні авіаційні технології для серійного виробництва літаків та іншої авіаційної техніки. Відтак, за 10 років – зростити експорт до 300– 350 млрд гривень, що спрямує до бюджетів усіх рівнів близько 100–120 млрд гривень і забезпечить підвищення заробітної плати зайнятих у галузі у 1,6 раза, збереження 50 000 робочих місць та появу 5 000 нових», – коментує ефект від впровадження програми перша заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Юлія Свириденко.