Китай назвав умову, за якої готовий поділитися з NASA грунтом із Місяця

Американський уряд має змінити свою політику щодо співпраці з Китаєм

Китай може поділитися з американським космічним агентством NASA зразками місячного грунту, доставленими зондом «Chang’e-5», однак для цього потрібна зміна політики влади США, заявив заступник місячної програми Китаю У Яньхуа на прес-конференції, передає Інтерфакс.

«На жаль, через те, що в 2011 році конгрес США прийняв закон, що обмежує співпрацю і контакти американського NASA з китайською аерокосмічною галуззю, я думаю, в основному це залежить від політики американського уряду», – сказав У Яньхуа на прес-конференції, яку транслювало Центральне телебачення Китаю.

У Яньхуа додав, що Китай продовжує готуватися до першої місії на Марс «Тяньвень-1», у рамках якої планує доставити на Землю зразки грунту з червоної планети.

У 2011 році NASA виключила китайський уряд і організації, пов’язані з Китаєм, зі своїх проектів. Однак під час китайської місії «Chang’e-5» американському космічному агентству вдалося отримати дозвіл конгресу і попрацювати з Пекіном.

Чтайте також:  В Туреччині згоріли 4 екскурсійні судна: люди рятувались, стрибаючи у воду

Китай раніше в грудні став третьою країною в світі після Росії та США, яка зуміла доставити місячний грунт на Землю, і першою, що реалізувала такий проект, з 1976 року. В рамках місії модуль зібрав загалом близько двох кілограмів геологічної породи.