В Україні пенсії призначатимуть по-новому, а паперові трудові книжки скасують: законопроєкт

В Україні скасують вимогу ввести паперові трудові книжки, а пенсії призначатимуть автоматично, без звернення.

Про це йдеться в законопроєкті №3623, який у другому читанні розглянуть 26 січня. Документ розробив Кабінет міністрів, в першому читанні його ухвалили ще в вересні.

Серед головних нововведень:

Паперові трудові книжки знищувати не будуть, але підприємства не повинні їх зберігати.

Якщо ви не хочете прощатися з паперовим документом, ніхто у вас його не забере.

Протягом п’яти років дані з трудових книжок будуть переноситися в реєстр.

Як будуть враховувати стаж

Головний мінус: немає висновку про те, чи готові бази даних, чи будуть вони захищені. З таким зауваженням виступив і Головний науково-експертний комітет Верховної Ради.

Гроші виділять на скандальний Фонд

Як пояснив в коментарі OBOZREVATEL ексміністр соцполітики Андрій Рева, створити подібний реєстр можна було на базі Пенсійного фонду, який вже персоніфіковано враховує стаж. Замість цього “слуги народу” вирішили зробити реєстр на базі Фонду соціального страхування, де були звільнені і глава, і заступники.

Чтайте також:  Китайські інвестори «Мотор Січі» оцінили свої збитки в $3,5 млрд і починають міжнародний арбітраж.

“Це не має нічого спільного з підтримкою працюючих, з поліпшенням. Це чергова спроба деребану”, – сказав Рева.

Що зміниться для українців
При оформленні на роботу можна буде не подавати трудову книжку – досить паспорта, ІПН і інших документів (якщо того вимагає роботодавець і дозволяє закон, наприклад, довідка про медичний огляд).

Одне з найважливіших нововведень – пенсію тепер будуть нараховувати автоматично. Не доведеться звертатися до Пенсійного фонду, збирати довідки, доводити свій стаж і підтверджувати його. Закон про пенсійне забезпечення дозволяє українцям виключати той час роботи, коли у них був низький заробіток.

Українці зможуть отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в інтернеті. Такий документ може знадобитися, якщо того вимагає роботодавець (наприклад, для конкурсу на посади у вас повинен бути стаж у відповідній сфері).

Як повідомляв

в Україні у 2020-му довше доведеться працювати тим, хто має до 27 років стажу, а також жінкам, які народилися після 1 жовтня 1960-го.

Чтайте також:  ЗНО-2020: новий закон кардинально змінює правила вступу, можна без тестів"

Зовсім скоро частина українців, які отримують допомогу від держави у вигляді пенсій, субсидій, стипендій та іншого, можуть позбутися бюджетних виплат. Це пов’язано з тим, що в Україні проведуть масштабну перевірку на законність отримання держдопомоги.

Економіст Віктор Скаршевський зазначив, що верифікація соціальних виплат в Україні не є чимось новим, вона проводилася з 2016 року до жовтня 2018 року, коли Конституційний Суд України заявив, що Міністерство фінансів отримало доступ до особистих даних громадян.

Підвищення пенсійного віку в Україні неминуче, а дефіцит Пенсійного фонду за наявних параметрів системи не зникне ніколи. Про це повідомила голова парламентського Комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова.

Через збільшення мінімальної зарплати до 5000 грн з 1 вересня в Україні також зростуть мінімальні пенсії за віком – до 2000 грн.