Більш ніж половина місцевих молодих депутатів в Україні – родичі політиків. Інфографіка

На місцевих виборах 2020 року в Україні близько 60% (30 із 49) молодих депутатів виявилися родичами політиків або чиновників.

Про це йдеться в матеріалі руху “Чесно”. Всього було обрано майже 50 депутатів у віці від 18 до 21 року (щоб подивитися інфографіку, доскрольте сторінку до кінця).

Родинні зв'язки депутатів.

Зазначається, що здебільшого політичній кар’єрі сина або дочки сприяв батько – 22 випадки з 30 – і шість разів у цьому допомагала мати. В інших випадках впливовим виявився дядько.

Також наголошується, що родичі ще шести кандидатів не мають досвіду балотування, однак вони є або були місцевими чиновниками.

Із 30 депутатів, у яких є впливові родичі, 24 отримали з першого по третє місце в списках партій. Ще один кандидат очолював єдиний список своєї партії.

“Серед інших депутатів у трьох не було прохідного місця в округах, але отримали мандат за рахунок того, що були в перших п’ятірках єдиного списку своїх партій. Так тільки двоє з 30 молодих родичів політиків і чиновників перемогли на виборах завдяки конкурентній боротьбі у своєму окрузі. Решта отримали від партій місця в списках, що фактично гарантували їм мандат. Можна припустити, що без сприяння своїх родичів більшість кандидатів не отримала б виграшних місць у списках партії. Ба більше, на користь цієї групи кандидатів грало впізнаване в окрузі прізвище”, – підкреслили в русі.

Чтайте також:  У Зеленського назвали "главою держави" президентку Швейцарії, яка не має такого статусу

Родичі наймолодших депутатів з однієї фракції.

Всього під час виборів до районних, міських та обласних рад обрали 49 депутатів у віці від 18 до 21 року. Третину з них завела партія “Слуга народу”.

Депутатів молодших за 21 рік обирали майже в усіх регіонах країни, але близько третини отримали мандати в місцевих радах Львівської та Київської областей.

“Депутати місцевих рад розподіляють бюджетні кошти і непоновлювані ресурси громади – землю, ліси і заплави. Саме тому для політиків, які вже перейшли на рівень народних депутатів або виросли у місцевому самоврядуванні, контроль над розподілом ресурсів у місцевих радах може стати стратегічним пріоритетом”, – підкреслили в “Чесно”.

Найбільше молодих депутатів завела партія "Слуга народу".

Як повідомляв OBOZREVATEL, у січні 2021 року в Борисполі і Броварах Київської області, а також в Новгород-Сіверському Чернігівської області 17 січня відбулися повторні вибори мерів.

Чтайте також:  Гройсман в стилі Януковича просить зупинитися і давить на жалість: "Не руйнуйте приємне..."