Cкільки часу дітям можна проводити в інтернеті

Батьки мають слідкувати за тим, які додатки встановлюють діти на телефон.

До 10-річного віку варто пильно контролювати те, чим вони цікавляться, пояснила Gazeta.ua сімейна та дитяча психологиня Богдана Янків.

“Слідкувати варто, але ненав’язливо. Має бути усвідомлена цікавість, чому малюк дивиться ці відео, мультики, шукає ту чи іншу інформацію. Треба запитувати в дитини, що вона отримує в інтернеті? Так ми руйнуємо бар’єр, налагоджуємо стосунки та будуємо довіру”, – розповіла психологиня.

Можна спробувати відповісти на запити дитини самостійно. Так батьки зможуть розуміти психологічний стан дитини та її потреби.

“Насамперед треба пояснити, що шкідливо весь час проводити в смартфонах. Батьки мають слідкувати за тим, які застосунки встановлюють діти на телефон, що вони переглядають, чітко регламентувати час перебування в інтернеті. З віком можна збільшувати час. У 6 років, наприклад, це має бути не більше 1 години. Варто перевіряти історію і зважати на те, чим цікавиться дитина, і думати, чому саме на це звертає увагу”, – каже експертка.

Чтайте також:  10 народних прикмет, які завжди здійснюються!

Підлітків не можна тотально контролювати, адже вони можуть ворожо це сприймати та ще більше закритися від батьків.

З віком можна збільшувати кількість часу, який дитина може проводити в онлайн-середовищі.

“Має бути вікова градація. У 5-річному віці дитина не має сидіти в TikTok. Обмеження за віком – це здорове споживання інформації. Розвинені країни слідкують за цим. У Німеччині між уроками жодна дитина на перерві не бавиться гаджетами. Вони їдять, бігають, розвантажуються”, – зазначила Янків.