Українським людям похилого віку пропонують переписати житло на доглядальниць: це безпечно

Людям похилого віку запропонували переписувати нерухоме та рухоме майно на доглядальниць

На сторінці Міністерства юстиції України в соціальній мережі Facebook з’явилася публікація про те, що кожній людині досить важливо і приємно відчувати будь-який прояв турботи.
З кожним новим роком таке бажання продовжує збільшуватися і згодом і зовсім стає необхідністю. Тому договір довічного утримання виступає хорошою можливістю для літніх людей забезпечити себе належним піклуванням, а також юридично закріпити подібні відносини.

 

Мін’юст заявляє, що особа похилого віку, згідно з подібною домовленістю передає набувачу майно, яке має значну цінність, у власність, і така людина буде зобов’язана довічно доглядати за цією особою.
“Особливістю цієї Угоди є те, що набувач стає власником майна відразу після передачі. Тому нерідко пенсіонери побоюються і цілком справедливо сумніваються у відповідальному виконанні набувачем своїх обов’язків. Однак, не варто даремно хвилюватися, Цивільним кодексом України передбачені способи захисту себе і свого майна від недобросовісного опіки”, – йдеться в публікації.

Чтайте також:  Астролог назвав дві ключові дати, коли Росія може закінчити війну

Суд може розірвати договір довічного догляду на вимогу відчужувача або особи, на користь якої він був спочатку укладений, якщо виконання обов’язків неналежне або людина зовсім відмовляється їх виконувати. Також це можливо на вимогу набувача, в разі, якщо він надалі більше не може його виконувати.”Крім того, договір довічного утримання (догляду) припиняється зі смертю відчужувача. До цього моменту набувач не має права продавати, дарувати, змінювати майно, укладати щодо нього договір застави, передавати його у власність іншій особі на підставі іншої угоди”, – йдеться в публікації.