Міський голова Львова Андрій Садовий вкотре не зважає на думку львів’ян, які виступають проти будівництва нового готелю, обмеженого вул. М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича і пр. Т. Шевченка у м. Львові.
Ліста Мешканці мікрорайону під час громадських слухань, які були присвячені цьому питанню, подавали багато зауважень і ставили масу питань, які у результаті проігнорували чиновники Садового.
Вже у п’ятницю, 24 квітня, відбулось онлайн-засідання архітектурно-містобудівної ради, яка затвердила будівництво готелю, а на наступному засіданні вже оголосять рішення. Звичайно ж, мешканці не мали змоги взяти участь у цьому засіданні, а отже і рішення ухвалювались без їхньої участі.
Порушення законодавства України полягає у тому, що розглядати це питання вони не мали права, допоки не завершиться процедура громадських слухань. Оскільки громада не отримала відповіді на зауваження до детального плану території від представників ЛМР, то не можна вважати, що слухання завершились, бо конфлікт, ясна річ, не вичерпаний.
Відповідно до закону, у такому випадку необхідно створити тимчасову погоджувальну комісію, до складу якої мають увійти мешканці, представники забудовника та міськради. Цього, як ви вже здогадались, теж ніхто не зробив, терміни надання відповідей львів’янам затягнули, а на вищезгаданому засіданні заступник Садового Любомир Зубач заявив, що конфлікту між мешканцями та забудовником вже немає.
Інші чиновники, у свою чергу, теж запевняли, що «процес переговорів із забудовником має позитивну динаміку», однак останні точно знали, що забудовники перестали контактувати з мешканцями.
Цікаво, що своє порушення офіційно визнали в управлінні архітектури. Коли мешканці туди зателефонували, їм повідомили, що відповіді на їхні зауваження ще на погодженні, хоча місяць часу, встановлений законом, вже минув.
Важливо, що на онлайн-засіданні були представники забудовника, які продемонстрували проект готелю, хоча це розглядається не видача містобудівних, а погодження детального плану. Тобто, теоретично там може будуватись не лише готель, а будь-що інше, оскільки земля не є приватною власністю і досі належить громаді. Дана ділянка коштує приблизно 3 млн. гривень, які недоотримає львівська казна. За допомогою цього ДПТ посіпаки мера хочуть її безкоштовно віддати забудовнику. Нагадаємо, що такі речі повинні купуватись через відкритий аукціон.
Чому Садовий так лобіює це будівництво? Тут все доволі просто: власники фірми-забудовника «Ательєр», яка і планує звести готель, є близькі до Андрія Садового бізнесмени. Мова йде про Назара Купибіду та Лева Підлісецького, екснардепа від «Самопомочі». Так, перший у 2018 році перерахував партії «Самопоміч» близько 200 тис. гривень. Дружина останнього «пожертвувала» на передвиборчу кампанію львівського бургомістра аж пів мільйона гривень. Тобто, або Садовий таким чином планує «віддати борг», або ж це просто «дружня взаємодопомога».
То у чому полягає конфлікт із мешканцями, чому Андрій Садовий так лобіює інтереси забудовника. І у чому полягає його особиста вигода у цьому питанні? Про це журналіст ІА «Вголос» спілкувався із керівником ГО «Розвиток Громади» Назаром Лисяком та мешканками цього мікрорайону Юлією Старчак та Галиною Торською.