Сьогодні 9 листопада. Що святкують сьогодні українці та з чим його знаменують?

9 листопада 2021 року – вівторок. В цей день Україна вступила до Ради Європи, а в США вийшов перший примірник одного з найпопулярніших музичних журналів “Rolling Stone”.

Цікавий факт – наші предки віддавали дітей до школи саме 9 листопада. Спочатку вся родина йшла до церкви, де молилася за майбутнє навчання перед іконою Нестора Літописця. А лише потім школярів відводили на уроки.

Термін “українська мова” почали вживати з XVI століття, щоб позначити мову українців, які проживали на цих землях під час панування Речі Посполитої. Вона належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. У світі налічується понад 45 мільйонів людей, які розмовляють українською мовою. Більша їх частина проживає в Україні. Цікавий факт – українська мова входить до третього десятка найпоширеніших у світі.

За традицією в День української писемності та мови відзначають її популяризаторів, покладають квіти до пам’ятника Нестора Літописця, а також проводять Міжнародний конкурс знавців української мови ім. Петра Яцика.

Також українці святкують Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

9 листопада православні християни відзначають день пам’яті преподобного Нестора Літописця. Народився Нестор Літописець близько 1056 року, помер близько 1114 року. Чернець Києво-Печерського монастиря, святий, літописець, письменник. Для українців ця людина назавжди залишиться значущою фігурою. Адже саме він створив “Повість минулих літ”.

Чтайте також:  СБУ ліквідувала потужну проросійську ботоферму: для створення фейків задіяли понад 12 тис. Sim-карток

Цей твір складався на основі сучасних для автора подій та оповідань, переказів, історій, архівних записів. Подвижник провів чималу працю, завдяки якій сьогодні ми можемо дізнатися про минуле. Також Нестор Літописець написав інші твори: «Сказаніє і страсть і похвала святим Борису та Глібу», «Житіє Феодосія Печерського» і інші.

Окрім богослов’я, преподобний Нестор, мав знання з літератури, історії, в досконалості говорив грецькою мовою. За це його вважали однією з найосвіченіших людей в Київській Русі в XI на початку XII століття.

Католицька церква відзначає День пам’яті святої Єлизавети.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 9 листопада
Які завтра іменини: Нестор, Марк, Андрій, Агрипін, Олександр, Капітоліна, Еротіїда, Єлизавета.

Талісманом людей, народжених 9 листопада, є камінь хризоберил (котяче око). Це символ позитивного настрою, гармонії, терпимості. Цікавий факт – найбільше котяче око було знайдено у 1858 році. Камінь вагою 8 кг зберігається зараз в Ріо-де-Жанейро. Існує теорія, що російські аристократи, які під час революції 1917 року втекли до Франції, носили з собою хризоберил, як захист від небезпеки.

Що не можна робити в цей день
Наші пращури вважали, що 9 листопада не можна лаятися, інакше до Різдва будете один на одного гніватися. Також існували й інші забобони:

Чтайте також:  Переламані ноги та рука: на українку у Польщі наїхав автомобіль

в цей день намагалися багато не працювати;
не варто переїдати і зловживати алкоголем;
в цей день не ходили в гості, щоб не винести щастя зі свого дому.
Творчі люди (наприклад, актори) намагалися не приймати квіти. Існувало повір’я, що слава може згаснути, якщо взяти подарунок.

Народні прикмети і традиції

В цей день з давніх-давен існували певні прикмети:

дивлячись, який сьогодні день, наші предки вміли вгадувати погоду: якщо стелиться туман – буде відлига, а якщо на сиру землю падає сніг – весною рано зацвітут проліски;
іній на деревах означав, що скоро вдарить мороз;
вітер кілька днів дме в одну сторону – чекайте на опади;
гусак довго плаває на воді, значить холодів ще не буде.
У наших пращурів цього дня було прийнято давати обіцянки. Також намагалися завершити всі справи. Вважалося, якщо закінчити обіцяну роботу, ваше бажання обов’язково здійсниться. Проте, якщо обіцянку не виконати, можна накликати біди.

В ніч з 9 на 10 листопада жінки ткали “буденну пелену”. При цьому потрібно було мовчати. Існувало народне повір’я – якщо в домі хвора людина, намагалися взяти важку роботу і мовчки її виконувати. Це допомагало хворому одужати.