У Львові провели унікальне лікування раку кістки ноги у 12-річної дівчинки

Наразі юна пацієнтка у задовільному стані та готується до успішного завершення лікування.

Вперше в Україні медики здійснили терапію препаратом Voraxaze (Вораксаз) – антидот до хіміотерапії, який раніше ніколи не використовувався в країні. Його треба було ввозити за особливою процедурою. Вартість чотирьох флаконів становить три мільйони гривень.

Про це повідомили директор “Клініки онкології та трансплантації кісткового мозку” ЗУСДМЦ Роман Кізіма та благодійний фонд “Таблетки”.

Препарат використовували у лікуванні раку кістки ноги у 12-річної Софії зі Львова. Дівчинка бореться із хворобою у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі. Ці унікальні ліки – єдиний шанс на продовження терапії.

Для дитини Вораксаз запровадили безкоштовно.

Історія хвороби юної пацієнтки
Лікування хіміотерапією Софії дозволило лікарям знищити пухлину та врятувати життя та ногу дитині. Проте від хіміотерапії почали відмовляти бруньки та інші органи, які поставили життя дівчинці під загрозу. Саме цей препарат вичистив та знешкодив хіміотерапію після застосування та дав можливість успішно завершити лікування.

Чтайте також:  Різні комбінації вакцин можуть посилити захист від коронавірусу – дослідження

«З огляду на токсичність хіміотерапії – високодозового метотрексату у дитини та одночасно ключову роль цього препарату у лікуванні пухлини – проведено застосування антидоту до хіміотерапії (Вораксаз). І як результат, у нас є дитина у задовільному стані, яка готується до виписки» – каже директор «Клініки онкології та трансплантації кісткового мозку» ЗУСДМЦ Роман Кізіма.

Наразі 12-річна дівчинка у задовільному стані та готується до успішного завершення лікування.

Препарат отримано спільними зусиллями самої лікарні та благодійного фонду Таблетки.

«У розвинених країнах лікарні мають чітко збудований маршрут його швидкого постачання, адже на кону стоїть продовження лікування дитини. В Україні досі не використовували Voraxaze. Щоб Софія отримала життєво необхідний препарат, потрібно було багато зробити – знайти постачальника, отримати дозвіл на ввезення ліків, продумати логістику з Британії до України», — додають у «Таблеточках»

Чтайте також:  Помер через кока-колу: 22-річний хлопець випив смертельну кількість напою за 10 хвилин

Водночас медики зазначають, що ці ліки використовуються у США у виняткових випадках, зокрема, для такого, як у львівській лікарні.