Нардепка Юлія Клименко намагалась стати на військовий облік, зважаючи на новий наказ Міністерства оборони. Вона обурена тим, що процедура абсолютно не продумана та створює безліч труднощів.
Джерело: фейсбук Юлії Клименко
За її словами, у військкоматі не одразу зрозуміли, що хоче нардепка. Мовляв, вона ж економіст.
“У військкоматі зробили великі очі і спитали, чого я прийшла, дізнавшись, що економіст. Потім второпали і дали папку для проходження медкомісії та подальшого збору документів”, – зауважила Клименко.
“Збір документів займе місяць”
Аби пройти медкомісію, нардепці знадобилося 1,5 години. Однак це ще не все – для того, аби стати на військовий облік, треба зібрати чимало документів та здати аналізи.
Збір цих аналізів і документів займе, думаю, місяць мінімум. Це при тому, що я живу в Києві і в мене військкомат та сімейний лікар під боком,
– написала Клименко.
Вона припустила, що в районному центрі або ОТГ все відбувається в рази повільніше та складніше.
“Навіщо підписувати такі накази, якщо немає інфраструктури для обліку не тільки жінок – не кажу вже про вагітних – а й для сильних моторних чоловіків”, – зазначила Клименко.
Вона закликала спростити процедуру, а також наголосила, що претензій до військкомату немає – він все зробив у межах своїх можливостей.
Військовий облік для жінок: що відомо
Перелік спеціальностей, представниці яких повинні обов’язково стати на військовий облік, розширили 17 грудня.
Це обов’язково для кожного спеціаліста, в іншому разі – штраф. Керівники компаній повинні перевіряти наявність документів про військовий облік у своїх працівниць.
Петиція про скасування обов’язкового військового обліку для жінок набрала необхідну кількість підписів. Її має розглянути президент Володимир Зеленський.
У Міноборони заспокоїли, пояснивши, що жінок в армію не забиратимуть.