Пандемія коронавірусу призведе до масового зубожіння, особливо в африканських країнах
У доповіді «Світовий економічний стан і перспективи», підготовленому Департаментом з економічних і соціальних питань ООН, вказано, що світова економіка зазнає в поточному році падіння в розмірі 3,2% або $8,5 трлн у грошовому вираженні в зв’язку з пандемією коронавірусу нового типу, передає Центр новин ООН.
Втрати в таких розмірах зведуть нанівець приріст світового ВВП за попередні 4 роки. При цьому падіння ВВП індустріально розвинених країн буде більшим – до 5%.
Ці втрати будуть частково компенсовані лише в 2021 році, коли економіка досягне помірного зростання – на рівні 3,4%. Для країн, що розвиваються, скорочення економіки в нинішньому році прогнозують в середньому на рівні 0,7%. А світова торгівля в 2020 році скоротиться майже на 15%.
Під обмежувальними заходами в зв’язку з пандемією опинилося 90% світової економіки. Це призвело до перебоїв в роботі виробничих ланцюжків, зниження споживчого попиту, зростання безробіття.
Згідно з підрахунками фахівців ООН, пандемія призведе до масового зубожіння, коли 34,3 млн людей опиняться за межею крайньої бідності. З цієї кількості 56% припаде на Африку.
А довгостроковий прогноз показує, що до 2030 року кількість людей, що живуть в умовах крайньої бідності, зросте ще на 130 млн осіб. Пандемія особливо сильно вдарила по людях, зайнятих на низькооплачуваних роботах, що не вимагає особливих навичок, в той час як більш кваліфіковані працівники постраждали менше. Як результат, вважають в ООН, в світі збільшиться розрив в доходах бідних і багатих – як людей, так і країн.
Головний економіст ООН і помічник генерального секретаря з економічного розвитку Елліот Харріс заявив, що швидкість відновлення економіки після пандемії залежить від здатності держав зберегти робочі місця в економіці і забезпечити доходи для найбільш постраждалих груп населення.