В організації з оптимізмом дивляться на друге півріччя 2020 року
Скорочення видобутку нафти в світі йде швидкими темпами завдяки реалізації угоди ОПЕК +, в межах якої країни альянсу узгоджено скорочують видобуток, а також завдяки зупинкам проєктів з видобутку. Ці фактори дозволяють говорити про завершення найважчого періоду кризи на ринку нафти. Про це заявив генсек ОПЕК Мухаммед Баркіндо, передає Bloomberg.
Перспективи ринку у другій половині року починають виглядати більш обнадійливими по мірі відновлення світової економіки, сказав він. Баркіндо наголосив, що картель та союзники стрімко скорочують виробництво.
«Тут, в ОПЕК, ми зберігаємо обережним оптимізм щодо того, що найгірше вже позаду, – сказав генсек організації. – Те, що ми бачили у квітні, було екстраординарним, але члени групи прийняли виклик».
За словами Баркіндо, ОПЕК вивчить усі варіанти за рівнями скорочення, коли вони знову зустрінуться в червні. Угода країн ОПЕК + вступила в силу 1 травня, вона передбачає скорочення видобутку країнами альянсу 9,7 млн б / д протягом травня – червня.
За словами Баркіндо, картель розгляне під час наступної зустрічі стан світової економіки, відновлення попиту на нафту та стан пандемії.
«Перспективи на друге півріччя починають виглядати більш обнадійливими та позитивними», – сказав він.
За словами генсекретаря, члени ОПЕК швидко впроваджують свої скорочення. За його словами, у поєднанні з додатковими добровільними обмеженнями на червень, оголошеними Саудівською Аравією, ОАЕ та Кувейтом, а також скороченнями в інших країнах, включно із США, загальний обсяг світових поставок скоротиться на цілих 17,2 млн барелів на добу.
Нагадаємо: Міністерство енергетики Саудівської Аравії повідомило, що доручило своєму нафтовому гіганту Saudi Aramco у червні добровільно скоротити видобуток ще на 1 млн барелів на добу на додаток до обсягу скорочень, які королівство взяло на себе в межах угоди ОПЕК+.
Об’єднані Арабські Емірати і Кувейт зобов’язалися скоротити видобуток ще на 180 000 барелів на добу.