Карантин в Україні продовжили до 22 червня, але ослабили: що зміниться

В Україні введено адаптивний карантин, який поки продовжили до 22 червня

При цьому з 22 травня в країні вводиться другий етап ослаблення раніше введених заборон

Зокрема, відновить роботу громадський транспорт, дозволять проводити спортивні змагання і церковні служби.

Кабінет міністрів продовжив карантин в Україні до 22 червня, однак послабив заборони, які діяли до 22 травня. Відповідне рішення було одноголосно прийнято на засіданні уряду 20 травня.

Так, з 22 травня по 22 червня на території України карантин встановлений з урахуванням епідемічної ситуації в регіонах, тобто адаптивний.

Карантинні заходи будуть залежати від певних ознак епідемічної ситуації в регіонах:

инцидентность – захворюваність за останні сім днів на 100 тис. населення;

заповненість ліжок в лікарнях, які лікують коронавірус (не повинна перевищувати 50%);

кількість тестувань, що проводяться в кожному регіоні – більше 12 000 на 100 тис. населення за останні сім днів.

“Ослаблення застосовується і припиняється на території регіону на підставі рішення ТЕБ та НС. Ведення саме адаптивного карантину дозволить нам повністю контролювати ситуацію із захворюваністю COVID-19 в Україні”, – підкреслив на засіданні голова МОЗ Максим Степанов.

Так, з 22 травня відновлять роботу:

міський та приміський транспорт;

готелі (крім хостелів, без ресторанів і басейнів);

дозволять проведення спортивних змагань (з обмеженням до 100 чоловік і без глядачів);

церковні служби (не більше однієї особи на 10 м²).

Чтайте також:  Львівський завод відмовляється впускати працівників, люди не витримують: "Ні світла, ні зарплати"

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаль, також мова йде про відновлення роботи дитячих садків та метрополітену з 25 травня, якщо дозволить епідемічна ситуація.

При цьому глава уряду уточнив, що про міжобласних перевезеннях і авіаперельотах поки мова не йде.

“Домовилися, що це буде на початку червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить зробити. В областях, де складна ситуація зі спалахами COVID-19, будуть вводити локальні обмеження на пасажирські перевезення. До питання про відновлення авіаперельотів ми теж повернемося після 15 червня, коли авіаперевізники отримають можливість вилітати і куди летіти “- сказав він.

Робота транспорту в Україні поступово буде відновлюватися:

з 22 травня – регулярні і нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом в міському, приміському, внутрішньообласному і міжнародному сполученні;

з 25 травня – перевезення пасажирів в метро;

з 1 червня – залізничні пасажирські перевезення в міському, регіональному, далекому внутрішньому та міжобласному сполученні;

з 1 червня – міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом (в разі здійснення перевезення в регіон, в якому не діють ослаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення в межах 50% від кількості місць для сидіння при розсадження пасажирів з вільним місцем поруч, спереду і ззаду);

з 15 червня – прийняття і відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

У той же час обов’язково потрібно буде дотримуватися вимог безпеки – масковий режим, температурний скринінг працівників, постійна дезінфекція транспорту.

Чтайте також:  АТБ відмовився від продукції Roshen: з полиць супермаркетів розкуповують останні цукерки

Додамо, що відповідну постанову з повним переліком дозволеного на другому етапі пом’якшення карантину буде доопрацьовано і оприлюднено для громадськості 21 травня.

У той же час прес-служба Міністерства охорони здоров’я України написала на своїй сторінці в Fаcebook, що співробітники офісів знову можуть повернутися на свої робочі місця, і опублікувала відповідні правила для цього.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що з 22 травня очікується введення другого з п’яти етапів ослаблення карантинних заходів.

Глава МОЗ Максим Степанов заявив, що карантин в Україні в подальшому буде послаблюватися тільки в разі стабільності трьох основних критеріїв.

Йдеться про захворюваності за останні сім днів на 100 тис. Населення, заповненості ліжок в лікарнях, які лікують коронавірус (не повинна перевищувати 50%), і кількості тестувань, що проводяться в кожному регіоні.

Також він зазначив, що коли показники певних регіонів будуть відповідати нормі, то там можна буде переходити на наступний рівень ослаблення за таким графіком: 22 мая, 1 червня, 10 червня і 21 червня.

Головний санітарний лікар України, заступник голови МОЗ Віктор Ляшко зазначив, що карантин в Україні продовжать до 22 червня. У той же час він буде значно ослаблений. Якщо ж кількість випадків коронавируса стрімко почне падати, може бути, обмежувальні заходи взагалі скасують.