За відсутності вакцини лікування COVID-19 антитілами вважається перспективною методикою
Америанські вчені намагаються виростити в пробірці найпотужніший засіб людського організму для боротьби із захворюваннями, щоб потім використовувати його для лікування COVID-19, передає Голос Америки.
Терапія моноклональними антитілами може служити як ліками для пацієнтів з коронавірусом, так і профілактикою інфекції у медиків та інших людей з груп високого ризику.
Принаймні шість американських компаній планують тестувати антитіла на пацієнтах з коронавірусом цього літа.
Моноклональні антитіла довели свою ефективність в боротьбі з такими захворюваннями, як рак і ревматоїдний артрит, також вивчається можливість лікування лихоманки Ебола.
Антитіла мають переваги порівняно зі звичайними ліками, що привертає до них пріоритетну увагу в ряду нових методів лікування COVID-19.
Зокрема, завдяки технологіям, розробленим за останні 10-15 років, їх можна виробляти відносно швидко.
«Весь процес від взяття зразка крові до отримання антитіл, готових до клінічних випробувань, зайняв приблизно три місяці», – каже директор з досліджень антитіл в біотехнічної компанії Adimab Лора Уокер.
Хоча перевірка безпеки тільки починається, Уокер каже, що лікування антитілами, як правило, досить безпечне.
«Всі люди виробляють антитіла природним шляхом», – зазначає вона.
І оскільки вони засновані на добре вивченій частині захисної системи організму, додає Уокер, «шанси на те, що моноклональні антитіла будуть ефективними, досить високі».
Антитіла є ключовим елементом імунної системи. Вони прикріплюються до збудника інфекції, який проник в організм, що в разі вірусів не дає йому проникнути в клітину і викликати зараження.
Вакцини запускають таку ж реакцію. Але оскільки вакцини від COVID-19 немає, «ми пропускаємо етап вакцинації і виробляємо безпосередньо ці антитіла», зазначає Джо Джардін з некомерційної науково-дослідної організації IAVI.
Більшість антитіл надходить від людей, які перенесли COVID-19. Їх кров наповнена цими антитілами, і тому лікарі намагаються з’ясувати, чи може переливання плазми крові від тих, хто вже одужав, допомогти в лікуванні або профілактиці інфекції.