“Повістки видаватимуть з 1 серпня в неочікуваних місцях, мобілізація набирає обертів”: українців відправлять у військкомат силою

В Україні до 18 серпня продовжується мобілізація чоловіків віком до 60 років. У серпні призовники зможуть отримати один із трьох типів повісток. Відповідальність за ігнорування та неявку до військкомату залишається незмінною. Також виписувати повістки можуть навіть у цілковито неформальних місцях.

Які три типи повісток є в Україні

Як інформує “biz.today.ua”, повістка для уточнення даних – передбачає уточнення даних військовозобов’язаного чоловіка, місце його роботи, місця проживання тощо.

Повістка на проходження військово-лікарської комісії – вимагає від військовозобов’язаного чоловіка пройти медичний огляд. До неї додається картка дослідження та медогляду військовозобов’язаного. Після проходження медкомісії на цій картці буде вказано висновок військово-лікарської комісії про придатність, непридатність або обмежену придатність до військової служби.

Мобілізаційний наказ – це спеціальна довідка, що видається призовникам, які пройшли медичний огляд і визнані придатними до військової служби.

Відповідно до законодавства вручати повістки мають право:

уповноважені представники ТЦК;

органи місцевого самоврядування;

керівники підприємств, установ, організацій, закладів освіти (незалежно від підпорядкування і форми власності).

Чтайте також:  Бункер Путіна виявився бутафорією: експерт розповів, хто і як може ліквідувати диктатора РФ

Як та де можуть вручати повістки українцям

В законах Україні ніде не зазначено, в якому місці можуть вручати повістку, саме тому їх вручають всюди: на вулиці, на робочому місці, вдома, на блокпостах.

Для того, щоб вручити повістку, спочатку треба встановити особу, якій вона вручається. Тому у воєнний час чоловікам призовного віку потрібно завжди носити з собою документи і надавати для перевірки уповноваженій особі. На підставі документу, що посвідчує особу, і виписується повістка.

Якщо потенційний призовник не з’явився по повістці, в якій розписався, для звірки військово-облікових даних, то до нього застосовується адміністративна відповідальність.

Як інформує “biz.today.ua”, В Україні почастішали випадки затримання чоловіків прямо на вулиці, а також примусової доставки у військкомат. При цьому у багатьох випадках затримані чинять фізичний опір. Цього робити не слід. Як з’ясувалося, у деяких випадках примусова доставка у військкомат може бути цілком законною.

Про те, коли можуть вдатися до примусу на законних підставах, і коли такі дії є незаконними, розповіли адвокати.

Чтайте також:  "Мобілізація в Україні": стало відомо, яких українців призвуть навіть із "білим квитком"

Коли примусова доставка у військкомат законна

У тому випадку, якщо військовозобов’язаному було раніше вручено повістку, а він за нею не з’явився, до нього можуть бути вжиті примусові заходи, причому цілком законно. У цьому випадку примусова доставка у військкомат цілком правомірна.

“Процедура така: чоловік отримав повістку і не з’явився за нею у встановлений час. Тоді представник територіального центру комплектування може винести постанову – документ про штраф у розмірі від 3400 гривень до 5100 гривень (правопорушення вчинене в умовах воэнного стану)”, – розповів провідний юрисконсульт компанії Nota Group.

Звичайно, далеко не у всіх простих громадян є особистий адвокат. Тому зараз зовсім не зайвим буде дізнатися контакти одного-двох правозахисників, які є у вашому місті, і які займаються саме такими справами. Причому, заводити близьку дружбу з адвокатом зовсім не обов’язково. Достатньо лише записати його номер у вашу телефонну книгу.