«Газпром» може добудувати «Північний потік – 2», не боячись санкцій США – Die Welt

На заваді завершення проєкту може стати заборона на більшість робіт в Балтійському морі в липні-серпні, де в цей час відбувається нерест тріски


У «Газпрому», який є єдиним акціонером оператора проекту Nord Stream 2 є можливість завершити будівництво газопроводу «Північний потік – 2», не побоюючись санкцій США. Про це із посиланням на німецьке видання Die Welt, передає «РБК».

Газета зазначає, що це стало можливо після того, як судно «Академік Черський» у власність Самарського теплоенергетичного майнового фонду (Стіф). За словами міністра енергетики Росії Олександра Новака, «Академік Черський» здатний добудувати «Північний потік-2», для завершення якого залишилося прокласти 160 км труб.

Єдине, що може загальмувати будівництво, як пише газета, – заборона на більшість робіт в Балтійському морі в липні-серпні. В цей час, як зазначається, там відбувається нерест тріски.

Чтайте також:  Дональд Трамп та його дружина Меланія захворіли на COVID-19

Коли саме «Академік Черський» перейшов на баланс Стіф невідомо. Судно знаходилося в експлуатаційному управлінні «Газпром флоту» з 2016 року, і до лютого цього року інформація про нього була на сайті компанії.

До початку травня судно прибуло в порт Муркан на острові Рюген (там знаходиться логістичний термінал «Північного потоку-2»), 1 травня воно підійшло до місця, де зупинилася прокладка труб (тоді він знаходився поблизу острова Борнхольм у виключній економічній зоні Данії).

Нагадаємо: раніше цього місяця датське енергетичне агентство отримало запит оператора проєкту «Північний потік – 2» Nord Stream 2 AG на використання нового типу судна для завершення будівництва газопроводу в датських водах.

До цього посол США в Німеччині Річард Гренелл підтвердив інформацію щодо планів США ввести нові санкції проти проєкту магістрального газопроводу з РФ в ФРН «Північний потік – 2».

Чтайте також:  КНДР, скоріше за усе, «привітає» обраного президента США Байдена новою ракетою

Німеччина пригрозила США митами на американський газ через санкції проти «Північного потоку 2».

В уряді Німеччини остерігаються, що нові санкції США проти «Північного потоку – 2» можуть торкнутися не тільки німецьких приватних компаній, але і державних відомств.