МОН не планує переводити школи на дистанційне навчання

Навчальний рік 2020/21 розпочнеться 1 вересня, а формат роботи шкіл залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації.

 

Student girl holding books and carry school bag while walking in school campus background, education, back to school concept

Про це заявила в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

За її словами, Міністерство освіти не переводитиме школи на обов’язкову дистанційну форму навчання.

«Рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти 1 вересня, прийматимуть Комісія ТЕБ і НС та Головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації й не раніше серпня, ближче до старту навчального року. Наразі МОН готується до нового навчального року. Зокрема, спільно з головним санлікарем ми готуємо вимоги для роботи шкіл в умовах пандемії – щодо правил дезінфекції, підготовки приміщень, перебування учнів у школі тощо», – зазначила Любомира Мандзій.

Окрім того, вона повідомила, що Міністерство освіти також систематизує досвід освітнього процесу з використанням дистанційних технологій під час карантину в березні-травні 2020 року і оновлює законодавство, щоб учням, вчителям і директорам було зрозуміло, як працювати під час карантину та в умовах пандемії.

Чтайте також:  Погоня, стрілянина, поранення: вночі в Києві розгорнувся справжній голлівудський сюжет

Зокрема, це стосується Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти, проект якого запропоновано для громадського обговорення. Документ має на меті врегулювати особливості дистанційного навчання саме в закладах загальної середньої освіти, зокрема на основі досвіду, отриманого під час дистанційного навчання на карантині наприкінці 2019/2020 навчального року.

«Положення про дистанційне навчання затверджено ще 2013 року. І вимушений перехід на дистанційний формат під час пандемії COVID-19 показав нам слабкі місця у шкільній освіті. Тому зараз ми працюємо над тим, щоб дистанційна освіта відповідала реальним потребам і можливостям учнів та педагогів. Це стосується організації освітнього процесу, розвитку вчителів і, найголовніше, технічних можливостей учнів та педагогів», – додала Любомира Мандзій.

Пропозиції до проекту Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти можна подати до 21 липня 2020 року.

Чтайте також:  Канікули стануть коротшими, а школярі вчитимуться по суботах: непопулярних рішень не уникнути?