“Тариф на водопостачання в Україні може підскочити аж на 50%”: експерти пояснили, чого чекати

Вже у 2024 році тариф на водопостачання в Україні може зрости на 50%. Про це повідомили на Першому водному форумі Житомирської області.

Як інформує “biz.today/ua”, президент Асоціації “Укрводоканалекологія” Дмитро Новицький назвав причину можливого подорожчання послуг. Це пов’язано з необхідністю забезпечити повноцінну роботу водоканалів. Зараз багато складнощів.

Наголошено, що востаннє тарифи змінювали у 2021 році. У 2022-му подорожчали електроенергія, матеріали, обладнання для ремонту, реагенти – це складові собівартості комунальної послуги. Вони зросли у 1,5-3 рази.

При цьому у 2021-му не враховувалася заробітна плата персоналу. На даний момент робітники у середньому одержують 10 тис. грн на місяць. Спостерігається відтік кадрів, також треба враховувати, що тисячі працівників водоканалів мобілізовані та служать у ЗСУ.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Чтайте також:  Українців змусять платити за “довгий язик”: за що доведеться сплачувати штрафи

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

За словами Новицького, середнє підвищення тарифу на водопостачання мало відбутися влітку 2023 року. Очікувалося, що послуга подорожчає на 30%. Сім’я із трьох осіб платила б у середньому на 60 грн більше.

“Оскільки тарифи на цей рік не були встановлені, то на 2024 рік їх потрібно підвищити приблизно на 50%”, – пояснив експерт.

Тариф на водопостачання планували підвищити з 1 січня 2023 року, але рішення було скасовано та направлено на доопрацювання. Далі надійшли пропозиції щодо подорожчання послуги у два етапи – з 1 квітня та з 1 липня.

Чтайте також:  Пальчевський розкритикував владу за нерівний карантин: "З народом так не можна, якщо всі сидять вдома..."

НКРЕКП у червні погодила підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Вони мали зрости на 32%. Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення – його скасували. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запропонував перекласти проблеми водоканалів на місцеві бюджети.