Важливі зміни
В Україні мають намір реформувати податки на нерухомість
В Україні прийняли на найближчі кілька років, а точніше до 2030 року Національну стратегію доходів, яка передбачає впровадження нової моделі оподаткування нерухомості, пише zagorodna.com.
Пропонується, щоб це було на основі її оцінної вартості. Згідно з оприлюдненим на сайті Міністерства фінансів текстом Нацстратегії, такий податок хочуть розраховувати на підставі площі об’єктів нерухомості та виходячи з мінімального розміру заробітної плати.
Фонд держмайна має у 2024-2025 роках затвердити нормативно-правовий акт, який визначить правові підстави здійснення процедури оцінки майна.
Він буде відображати їх поточну ринкову вартість і яку можна використовувати з метою оподаткування. Згодом у 2026-2027 роках має бути проведено оцінку нерухомості, дані про яку містяться в Держреєстрі прав на нерухоме майно, а також наповнено інформаційну базу про оцінну вартість.
Протягом наступних 2027-2028 рр. фахівці Мінфіну, Податкової служби, ФДМ та Мін’юсту повинні розробити модель оподаткування об’єктів нерухомості виходячи з їхньої оцінювальної вартості.
Власники квартир та приватних будинків у 2024 році сплачуватимуть податок на нерухомість за старим показником мінімальної зарплати, тобто за 2023 рік.
Плата за “зайві” квадратні метри розраховується за формулою, яка враховує мінімальну зарплату, як це передбачено Податковим кодексом України.
До речі, 2023 року мінімальна заробітна плата в країні – 6700 грн. Оподатковуються лише квадратні метри, що перевищують встановлені норми. Наприклад, якщо власник має будинок площею 125 квадратних метрів, то податок нараховують лише на 5 “зайвих”. квадратних метрів.
У 2024 році власники такої нерухомості за кожний “зайвий” квадрат заплатять 100,5 грн. податку. Тобто 5 “зайвих” квадратів обійдуться понад 500 грн.