У МОН усе змінили: тепер не доведеться йти до школи

Що відбувається?

У МОН все змінили, тепер у школу йти не треба, подробиці
Міністерство освіти й науки України спростило зарахування, відрахування та переведення учнів у школах. Тепер батькам не доведеться ходити до навчального закладу. Про це розповідає «Освіта24».

Наказ міністерства, який набув чинності 1 серпня 2024 року, передбачає, що зараховувати, перекладати чи відраховувати учнів можна за допомогою електронних сервісів.

Наказ передбачає, що переведення учнів з одного навчального закладу до іншого, відрахування учнів із навчальних закладів можливе за допомогою:

програмно-апаратного комплексу “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту” (АІКОМ);
засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (порталу Дія), зокрема – з використанням мобільного додатка порталу Дія;
з використанням освітніх інформаційних систем (онлайн-сервісів), що мають налагоджену електронну взаємодію з АІКОМ.
Тепер для зарахування учня до школи один із батьків або повнолітня особа, яка бажає навчатися, повинні подати до навчального закладу особисто або електронною поштою, факсом, іншими засобами електронного зв’язку заяву із зазначенням відомостей про серію, номер (за наявності) та дату видачі:

Чтайте також:  Скільки років стажу потрібно мати, аби вийти на пенсію у 60 років?

свідоцтва про народження дитини або документа, що засвідчує особу повнолітнього абітурієнта, який має намір здобувати загальну середню освіту;
медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о “Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу щодо результатів обов’язкового медичного профілактичного огляду”;
відповідного документа про рівень освіти (за наявності).
Також при бажанні або за наявності заявник може надати дані висновки щодо комплексної (або повторної) психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини.

Як освітня установа приймає документи та видає наказ. Кожна школа має обрати відповідального працівника, який організовує зарахування, переклад, відрахування учнів з використанням АІКОМ чи онлайн-сервісів.

Правдивість наданих даних про дитину, надану батьками або повнолітнім учнем, перевіряють кошти АІКОМ автоматично. Зокрема довідки, що підтверджують місце проживання чи перебування на території обслуговування.

Далі накази директора школи в електронній формі кошти АІКОМ формують автоматично.

Чтайте також:  Учителям поки не треба мати 150 годин підвищення кваліфікації