Особливо тим, хто давно на пенсії: з’явилися подробиці масштабного перерахунку пенсій

Особливо тим, хто давно на пенсії: з’явилися подробиці масштабного перерахунку пенсій

З’явилися подробиці масштабного перерахунку пенсій
В Україні до кінця 2024 року мають ухвалити масштабну пенсійну реформу. В результаті мають збільшити пенсії тих, хто давно вийшов на заслужений відпочинок. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді розповіла міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, передає “Судово-юридична газета”.

“Ми плануємо комплексну пенсійну реформу, яку, я сподіваюся, зможемо реалізувати на кінець року, і пенсії будуть осучаснені, вирівняні. Пенсійне забезпечення людей, які давно вийшли на заслужений відпочинок, зросте, бо воно сьогодні розбалансоване”, – зазначила вона.

“Ми підготували комплексний пакет рішень. Насамперед ми вже сьогодні дали можливість людям у дуже простий інклюзивний спосіб доплачувати собі ЄСВ самостійно, якщо роботодавець, наприклад, не виставляє достатню заробітну плату, а людина хоче більшу пенсію”, – додала вона. За її словами, цей пакет законів уже підготовлений.

Чтайте також:  Повістки поштою: отримає лише певна група чоловіків - кому не пощастило

“Ми з Мінфіном за солідарною системою вираховуємо останні можливості, тому що він потребує ресурсу, щонайменше там 30 мільярдів гривень для того, щоб вона якісно стартувала. Як тільки знайдемо цей ресурс, а я впевнена, що ми його знайдемо, то розпочнемо збільшення, крім традиційних спланованих нами на цей рік індексацій, і інших підтримок для пенсіонерів. Власне, це дозволить вирівняти пенсії між різними пенсіонерами. Бо сьогодні найбільша проблема в тому, що розмір пенсії вчителя, який вийшов у 2000-х роках на заслужений відпочинок і в 2020-му й має однаковий страховий стаж, буде майже вдвічі різним через особливості обрахунку пенсії”, – зауважила міністерка.

Також Оксана Жолнович зазначила, що не вважає “достатніми” розміри соціальних виплат, які сьогодні зазначені в проєкті бюджету. Втім слід зважати, що Україна залежить від фінансової допомоги міжнародних партнерів, а у них свої вимоги, зокрема до мінімальних соціальних стандартів, які Україна закладає до бюджету.

Чтайте також:  Українцям зменшать пенсії: деталі

“Ми домовилися, що це мінімальний стандарт, який підтверджений нашими міжнародними партнерами, адже ми всі розуміємо, що кожна гривня, яка покривається сьогодні в межах соціального бюджету, – це кошти, які нам спонсорують наші міжнародні партнери. І на цей обсяг коштів є підтверджені можливості передачі для нас грошей. Але якщо тільки буде можливість, зокрема в межах 50 мільярдів, що є замороженими, у рамках інших програм, ми домовилися збільшувати відповідні соціальні стандарти”, – зазначила вона.