Рада готує нову мобілізацію: закон змінять, повністю перероблять МСЕК та ТЦК

Очікується, що нововведення сприятимуть не лише зміцненню обороноздатності країни, а й підвищенню довіри громадян до державних інституцій

Український парламент готується ухвалити значні зміни до законодавства, пов’язаних з мобілізацією, діяльністю Медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) та Територіальних центрів комплектування (ТЦК).

Докладніше про те, що у Раді готують новий закон про мобілізацію, інформує народний депутат Сергій Соболєв від партії «Батьківщина» в ефірі Вечір.LIVE, повідомляє Telegram-канал Новини.LIVE.

Сергій Соболєв зазначив, що одним із ключових пунктів стане захист громадян від мобілізації у випадках, коли йдеться про втрату близьких родичів, таких як рідні брати чи сестри.

Не менш важливим питанням залишається удосконалення діяльності МСЕК та ТЦК, оскільки вони не довели свою ефективність ще з початку дії нового закону про мобілізацію.

Соболєв підкреслив, що існуюча система потребує модернізації, щоб зробити процеси прозорими, ефективними та зручними для громадян. І, по суті, за заявою депутата, закон про мобілізацію вийшов “чорновим”, і його необхідно доопрацьовувати.

Чтайте також:  Молитва за дітей та онуків, яку слід промовляти кожного дня, щоб вберегти їх від усіх негараздів

Що ж до МСЕК, то ситуація схожа. МСЕК – це установи, які визначають ступінь інвалідності, а також приймають рішення щодо придатності громадян до військової служби за станом здоров’я. Проте за останні місяці почастішали скарги на затягування процедур, бюрократію та навіть корупційні прояви у їхній роботі.

Часті факти корупції серед лікарів та оформлення липових інвалідностей чиновникам змусили влада розформувати МСЕК та сформувати альтернативну установу, яка буде більш ефективною в умовах війни.

Крім того, зміни торкнуться і ТЦК. Планується впровадження нових стандартів роботи, які дозволять більш ефективно організовувати процес мобілізації та забезпечувати дотримання прав призовників.

Ухвалення цих змін має велике значення в умовах війни, що триває. З одного боку, мобілізація залишається важливим інструментом обороноздатності країни, але з іншого боку – необхідно враховувати гуманітарні та соціальні аспекти.

Чтайте також:  ТЦК сказяться: створюються комісії для допомоги в отриманні відстрочки від мобілізації

Забезпечення справедливості у питаннях призову, захист найуразливіших категорій населення та спрощення бюрократичних процедур – це ті кроки, які дозволять знизити соціальну напругу та зміцнити довіру громадян до державної системи.