Якщо у вас ще залишилися євро чи долари: українцям запровадили максимально допустиму суму – інакше штраф та купа перевірок

Для українців, які планують здійснити виїзд за кордон, пояснили важливе правило перетину кордону з готівкою чи іншими цінностями. Інформація буде важливою для тих, хто робить це із сумою до 10 тисяч євро, пише pmg.

Правила переміщення валютних цінностей роз’яснили фахівці митниці. Там нагадали, що без декларування, йдеться в цьому випадку про письмове, можна їхати із сумою, яка не перевищує 10 тисяч євро. Аналогічне правило діє для банківських металів.

Для українців важливо знати інформацію, що перерахунок банківських металів буде відбуватись по офіційному курсу НБУ (або крос-курсу), який чинний на день виїзду за кордон. Визначення суми відбувається парою гривня-євро. Доцільно в цьому випадку буде пояснити, що таке крос-курс. Це співвідношення між згаданими вище валютами, яке визначають на основі їх курсу відносно третьої валюти. Переважно до уваги береться долар.

Чтайте також:  "Долар здивував, курс валют вражає": експерти сказали, чи слід терміново йти в обмінники

Хто має із собою понад 10 тисяч євро при перетині держрубежу або ж цінні метали на згадану суму чи понад неї, має обов’язково письмово декларувати. Також мають бути документи, що підтверджують легальність походження валюти. Це може бути квитанція про зняття готівки з власного рахунку або ж чек, який підтверджує обмін, якщо такий було здійснено.

Документ-підтвердження є чинним упродовж 3 календарних місяців з дня зняття з рахунку грошей. Якщо це цінні метали, то має бути підтвердження їх купівлі у банку.

За ухилення від декларування, залежно від обставин, діє і адміністративна, і кримінальна відповідальність.