Примусове вилучення: гроші з пенсійних карток заберуть назад до бюджету – кому варто переживати

Стало відомо, у кого з українців заберуть гроші назад

У 2025 році кошти з рахунків пенсіонерів-переселенців можуть бути вилучені, якщо рахунки не використовувалися протягом року або ідентифікація не була пройдена. Щоб уникнути втрати пенсій, необхідно регулярно користуватися рахунком і пройти перевірку у встановлений термін, пише “Обозреватель”.

Одним із ключових моментів є нововведення, передбачене статтею 41 проєкту бюджету. Уряд пропонує вилучати кошти з пенсійних рахунків, якщо рахунки не використовувалися або ідентифікація не була пройдена.

Законопроєкт про державний бюджет на 2025 рік передбачає, що гроші можуть бути вилучені з рахунків двох категорій пенсіонерів-переселенців. А саме:

пенсіонери, які не використовували рахунок протягом 12 місяців: якщо з рахунку не знімали кошти, не здійснювали перекази чи безготівкові розрахунки, залишок коштів буде повернуто до Пенсійного фонду України (ПФУ);
пенсіонери, які не пройшли фізичну ідентифікацію протягом шести місяців: це правило стосується пенсіонерів, які отримали статус ВПО до 24 лютого 2022 року.
Однак такі нововведення зачеплять не всіх пенсіонерів цих категорій. Як пояснили в Міністерстві соціальної політики, стаття 41 стосується лише ВПО, зареєстрованих на початку повномасштабного вторгнення. Таким переселенцям пенсійні рахунки відкривали тільки в Ощадбанку, тож в інших банках коштів на рахунках немає.

Чтайте також:  Астрологи назвали найвдаліші і найгірші дні травня для всіх знаків Зодіаку

Якщо кошти з пенсійного рахунку були переказані до ПФУ, пенсіонер може звернутися до Ощадбанку або ПФУ для відновлення виплат. Після подачі необхідних документів та проходження ідентифікації держава зобов’язується поновити виплати. Для тих, хто не встиг пройти ідентифікацію до кінця березня 2024 року, доступна перевірка у будь-який зручний час.

Пенсії, які накопичилися на рахунку до моменту вилучення, будуть повністю перераховані після відновлення виплат. Нині є кілька способів пройти перевірку:

фізично відвідати відділення;
використати відеоконференцзв’язок, якщо така опція доступна.