Однією з норм законопроєкту про протидію коронавірусу є введення адміністративної і кримінальної відповідальності за порушення правил обсервації, а також за умисне інфікування інших людей.
Законопроект про протидію коронавірусу Верховна Рада ухвалила 17 березня. Серед іншого, він передбачає штрафи та кримінальну відповідальність за недотримання карантину.
Яка відповідальність передбачена за порушення карантину. За порушення правил і норм карантину буде встановлено штраф у розмірі 17 – 54 тисяч гривень.Якщо такі дії призвели або могли призвести до поширення хвороби – арешт терміном на 6 місяців чи обмеження або позбавлення волі на 3 роки.
Якщо порушення правил обсервації спричинило смерть або інші серйозні наслідки – порушник може отримати ув’язнення від 5 до 8 років. Ці норми будуть діяти протягом трьох місяців від дня публікації закону. Разумков має підписати законопроект вже 17 березня.
Що ще передбачає законопроект про протидію коронавірусу:
– організація оперативної закупівлі робіт і послуг, необхідних для ліквідації та недопущення епідемії, через переговорну процедуру, скорочену до 1 дня;
– можливість повної передоплати за товари і послуги, які закуповуються для запобігання та боротьби з коронавірусом;
-звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ ліків і медичних виробів, що закуповуються з метою запобігання і боротьби з коронавірусом;
– надання населенню можливості працювати дистанційно на період карантину, або надання відпустки; заборона на проведення заходів державного нагляду і контролю на період карантину;
– введення карантину прирівнюється до форс-мажорних обставин; порушення обсервації тягне за собою адміністративне покарання, умисне зараження людей – кримінальну відповідальність;
– додаткові надбавки у розмірі 200% медперсоналу і іншим особам, які працюють над ліквідацією епідемії коронавіруса; внесення змін до Трудового кодексу (можливість надання оплачуваної відпустки).
Які карантинні заходи діють в Україні станом на 17 березня. В Україні по всій території 12 березня оголосили карантин на три тижні – до 3 квітня 2020 року.
Не працюють навчальні заклади, не будуть проводити спортивні змагання за участю глядачів.
Українцям рекомендують працювати дистанційно, уникати людних місць та не виходити на вулицю без потреби.
Україна від 16 березня закрила свої кордони для іноземців та з 17 березня припинила міжнародне авіа- та залізничне сполучення. Кабмін закрив міжміське та міжобласне транспортне сполучення з 18 березня.
З 17 березня у Харкові, Дніпрі та Києві закриють метро. У маршрутках можна буде перевозити до 10 людей, у трамваях та тролейбусах – до 20.
У всіх містах і селах України закривають ресторани, салони краси. Працюватимуть тільки продуктові магазини, аптеки, АЗС, банки.