Серед тих, хто не вступатиме до українських вишів цього року, багато їдуть навчатися за кордон.
Карантин і зміни у проведенні шкільних випускних іспитів вплинули на кількість учасників тестування – після того, як стало відомо, що ЗНО потрібне буде лише для вступу до вишів, а не отримання шкільних атестатів, їх поменшало, особливо на Західній Україні (і цього не спишеш на повені: через них на тестування не потрапили близько десяти осіб).
Найменше було охочих проходити тестування з фізики (28 124) та хімії (14 125), адже для вступу на багато спеціальностей ці предмети йдуть у виборі, тож абітурієнти намагаються не ризикувати конкурсним балом й уникати їх, пише редакторка відділу освіти і науки ZN.UA Оксана Онищенко.
Мало учасників зареєструвалося й на тестування з іспанської, німецької, французької мов (2 807 осіб).
Втім, явку на ЗНО найкраще видно на тестуванні з української мови та літератури, адже сертифікат з цього предмету потрібен для вступу усім абітурієнтам,
«Під час тестування школярі мали б написати, а вчителі – перевірити 1 227 154 тестів. Однак через те, що на ЗНО з’явилися не всі, було написано 913 995 тестів, тобто 74,45% від кількості запланованих», – зазначає авторка.
Швидше за все, більшість тих, хто не прийшов на пункт тестування, не планують вступати до українських вишів, принаймні нинішнього року, наголошує Онищенко. І багато їх їде навчатися за кордон. Причому це далеко не найгірші учні, навіть навпаки, сильні абітурієнти, які хочуть якісної освіти і перспектив.
Докладніше про уподобання абітурієнтів у 2020 році, скільки випускників шкіл не прийшло на пункти ЗНО після того, як стало зрозуміло, що тестування буде потрібне лише для вступу, та перші підсумки читайте у статті Оксани Онищенко «ЗНО-2020. «Что-то физики в загоне, что-то лирики в цене».